Перша черга автоматизованої системи з відстеження ліків в обігу вже впроваджується

915

В Україні набирає обертів впровадження автоматизованої системи відстеження лікарських засобів в обігу Державною службою України з лікарських засобів за участі Європейського Директорату з якості лікарських засобів та охорони здоров’я Ради Європи (EDQM).

У липні цього року відбулася успішна апробація Системи. Протягом трьох місяців вивчалося навантаження на Систему, виявлялися та виправлялися недоліки в її роботі. І ось під час зустрічі в Держлікслужбі України представників вітчизняних та іноземних виробників, дистриб’юторів лікарських засобів спеціалісти з IT-технологій Держлікслужби України поінформували, що автоматизована система вже готова до промислової апробації та поступового переходу до першого етапу її впровадження.

Якщо в пілотному проекті брали участь один іноземний виробник, один вітчизняний виробник, один дистриб’ютор та одна аптечна мережа, то в промисловій апробації можуть брати участь кілька представників з кожної ланки фармацевтичного сектора.

На початку листопада буде проведене перше завантаження до Системи інформації про присвоєні упаковкам індивідуальні номери від виробників та дистриб’юторів (імпортерів), що виявлять бажання на добровільній основі брати участь у проекті.

Даний тип кодування (GS1 ECC200 (data-matrix) вже успішно випробуваний у Європейському Союзі.
Запровадження Системи в Україні дозволить державі унеможливити потрапляння фальсифікованих лікарських засобів у легальну мережу поставок та ідентифікувати лікарський засіб за допомогою двовимірного штрих-коду, якій містить унікальний номер, у режимі реального часу.

Найближчим часом дистриб’ю-тори мають визначитироздрібні мережі, в яких реалізовуватимуться ці ліки, а виробники та імпортери — найменування лікарських засобів, які братимуть участь у проекті.

Нагадаємо, що Україна, як і Європейський Союз, планує до 2017 року поетапно реалізувати впровад­ження автоматизованої системи відстеження в обігу лікарських засобів. У 2011 році в ЄС було опубліковано Директиву №2011/62/EU, метою якої є запобігання потраплянню фальсифікованих лікарських засобів у легальну мережу поставок ліків. Вона передбачає, що виробник повинен промаркувати унікальним ідентифікатором усі рецептурні препарати, зареєстровані в країні. Директива вступила в дію з січня 2013 року.

Зазначені зміни в законодавстві ЄС унеможливлять обіг фальсифікованих лікарських засобів та потенційно призведуть до виштовхування таких лікарських засобів на менш контрольовані ринки, серед яких найпривабливішими за рядом ознак (географічне положення, обсяг ринку країни) є в тому числі й український ринок.

Прес-служба Держлікслужби України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я