ПЕРИНАТАЛЬНІ ЦЕНТРИ – НА ТЕЛЕЗВ’ЯЗКУ

1423

ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України» підключено до національної телемедичної мережі – в рамках проекту «Мобільна медицина». 15 жовтня Інститут ПАГ НАМН України та компанія МТС підписали меморандум про взаєморозуміння в питаннях розвитку телемедицини.

«Мобільна медицина» — проект, спрямований на розвиток телемедицини в Україні шляхом об’єднання передового медичного досвіду та сучасних телекомунікаційних технологій. Проект реалізується з 2009 року компанією «МТС Україна» за підтримки МОЗ України та Представництва ООН в Україні. У 2011 році до проекту приєдналися НАМН України, благодійний фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» та енергетична компанія ДТЕК, що входить до складу бізнес-групи СКМ. — Сьогодні медицина — високоінтелектуальна і вісокоінженерна галузь, — зазначив президент НАМН України Андрій Сердюк. — Я впевнений, що телемедицина є одним із найактуальніших напрямків, над розвитком якого ми працюємо разом із МТС. У багатьох наших інститутах уже створено телемедичні центри, які можуть надавати віддалені консультації в реальному часі. Сьогодні ми є свідками підключення до національної телемедичної мережі Інституту ПАГ НАМН України — закладу такого високого рівня, який важко знайти навіть у Європі.
— Разом із консультаційною допомогою телемедична мережа дає змогу проводити дистанційне навчання та підвищення кваліфікації персоналу регіональних клінік, а також вивчати міжнародний досвід — через участь у медичних конференціях в інтерактивному режимі, — підкреслив головний лікар Державного клінічного науково-практичного центру телемедицини МОЗ України Віталій Осташко.
У перинатальній медицині ця технологія дає можливість проводити термінові медичні консультації, які допомагають скоротити час прийняття рішень — адже тут ідеться про здоров’я матері і новонародженого. А від дотримання правила «Золотої години» в екстрених випадках залежить і їхнє життя.
— Перед нами стоїть велике завдання — передати досвід, накопичений за понад 30 років роботи нашого Інституту як головного центру охорони матері і дитини, регіональним перинатальним центрам, — сказав директор Інституту ПАГ НАМН України Юрій Антипкін. — Дотепер у наших провідних фахівців був дуже щільний графік виїздів, під час яких вони надавали консультаційну допомогу молодим колегам із інших міст: ділилися практичним досвідом, проводили лекції та семінари на місцях. Завдяки підключенню до телемедичної мережі ми маємо можливість робити це, не полишаючи свого робочого кабінету. Це допоможе консультувати більше пацієнтів, швидше приймати рішення в екстрених випадках, тісніше співпрацювати з фахівцями інших інститутів, підключених до телемедичної мережі, наприклад із дитячими кардіохірургами Інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова тощо.
Того ж дня фахівці Інституту ПАГ НАМН України в режимі on-line консультували колег із Кіровоградського перинатального центру з приводу трьох дуже складних випадків. До Кіровоградського центру поступила 30-річна жінка на 24-му тижні вагітності, у якої діагностовано жовчнокам’яну хворобу, хронічний холецистит у стадії загострення та гепатит С. А у 21-річної вагітної з Кіровоградщини — апоплексію середнього ступеня тяжкості, високий артеріальний тиск, шкірні набряки і дистрес плода. Третій випадок стосувався тяжкого стану новонародженого, який з’явився на світ на 28-29 тижні вагітності з масою тіла 1330 г. У дитини — тяжкі дихальні розлади, вроджена пневмонія на тлі TORCH-інфекції мами.
Столичні фахівці обговорювали призначені фахівцями перинатального центру курси лікування, мали змогу бачити на екрані результати УЗД-досліджень та аналізів, які надавали по телемережі колеги з регіону. Незважаючи на труднощі у веденні таких пацієнтів, лікарі висловили надію на те, що стан хворих у результаті правильного та вчасно підібраного лікування поліпшиться.

Наталія Вишневська, для «ВЗ»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я