Педіатри лікують дітей гомеопатичними препаратами

299

PediatricianЗа даними синдикативних досліджень Prіndex «Моніторинг призначень лікарями» компанії Ipsos Healthcare, у Москві на гомеопатичні препарати припадає 2% усіх призначень лікарів. Найбільшими прихильниками таких засобів є педіатри — 74% усіх призначень, далі йдуть терапевти — 15% і оториноларингологи — 3%. При цьому опитування лікарів в рамках іншого синдикативного дослідження Medi-Q «Думка практикуючих лікарів» продемонструвало, що тільки в чотирьох спеціальностях (оториноларингології, педіатрії, гінекології, неврології) кількість лікарів, які вірять у ефективність гомеопатії, перевищує частку її противників. Найбільш критично щодо гомеопатичних препаратів налаштовані ендокринологи, алергологи і кардіологи.

Незважаючи на те що росіяни довіряють цьому методу лікування, на початку лютого 2017 року комісія по боротьбі з псевдонаукою при президії Російської академії наук (РАН) визнала лікування гомеопатією антинауковим методом, а гомеопатичні препарати — небезпечними для здоров’я.

Натомість в Україні «захоплення» гомеопатією почалося з 1989 року — після підписання Наказу МОЗ України №165 «Про розвиток гомеопатичного методу лікування у медичній практиці і покращення організації забезпечення населення гомеопатичними засобами». І хоча неефективність цього методу визнали в багатьох країнах світу, у нас, на жаль, цим ніхто не переймається — МОЗ України жодних заборон не наклало.

За матеріалами інтернет-видання «Радіо Свобода» і «Фармвісник»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я