Парламент пропонує створити Національний штаб протидії COVID-19

79

Верховна Рада України прийняла постанову «Про заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) та захисту всіх систем життєдіяльності країни від негативних наслідків пандемії та нових біологічних загроз».

Парламент пропонує створити Національний штаб протидії COVID-19

Документом пропонується створити в Україні Національний штаб протидії COVID-19, який має очолити Президент України. Завданням нової структури буде оперативне реагування на поширення коронавірусу в Україні, підвищення спроможності системи охорони здоров’я протидіяти вірусу та впровадження системи захисту української економіки в умовах пандемії та її наслідків, а також розробка стратегії захисту від майбутніх біологічних загроз.

Депутати в своїй постанові рекомендують Штабу створити та невідкладно запустити роботу всеукраїнської багатоканальної телефонної лінії – системи прямого зв’язку з державою для всіх громадян, які мають симптоми або хворіють на коронавірусну хворобу, з метою посилення координації та організації заходів для проведення безкоштовного тестування та надання невідкладної допомоги, забезпечення ранньої самоізоляції хворих з моменту виявлення перших симптомів.

Основними завданнями цієї телефонної лінії повинні стати: прийом та опрацювання звернень громадян, які мають симптоми або хворіють на коронавірусну хворобу (COVID-19), отримання інформації для організації невідкладного забору біологічних матеріалів мобільними бригадами на дому у громадян, координації проведення тестів на наявність коронавірусу SARS-Cov-2 у термін до 48 годин, забезпечення безкоштовними ліками для амбулаторного лікування хворих, медичних консультацій тощо.

Крім того, завданнями Штабу мають стати:

  • забезпечення ефективної безоплатної діагностики та тестування на коронавірусну хворобу (COVID-19);
  • створення умов для ефективного лікування хворих на коронавірусну хворобу (COVID-19) в амбулаторних умовах через відновлення на рівні місцевого самоврядування системи невідкладної медичної допомоги – медичних бригад мінімального складу (водій+лікар загальної практики), забезпечених спеціалізованими медичним автотранспортом, засобами індивідуального захисту, медичними виробами та протоколами лікування. Основними завданням цих медичних бригад визначити надання медичної допомоги пацієнтам, які хворіють на коронавірусну хворобу (COVID-19) за місцем їх проживання. В разі дефіциту кадрів до роботи бригади можуть залучатися медичні працівники інших спеціальностей, після проходження відповідного курсу перепідготовки. Реагування на виклик та відання пацієнта вдома має здійснюватися такою медичною бригадою у термін до 6 годин.

Парламент передбачив, що запропоновані заходи фінансуватимуться за рахунок загального фонду Державного бюджету України на 2020 рік, а також видатками Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я