ООН закликала Україну поліпшити умови праці медиків під час епідемії COVID-19

1443

Фахівці ООН звернулись до української влади з вимогою зробити кращі умови для медичних працівників, які задіяні у боротьбі з коронавірусною інфекцією. Таку інформацію сповістила Матільда Богнер, очільниця моніторингової місії ООН з прав людини на презентації доповіді про вплив COVID-19 на права людини в Україні у період з 20 лютого до 6 грудня 2020 року.

ООН закликала Україну поліпшити умови праці медиків під час епідемії COVID-19

Вона сказала, що Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) схвильоване тим, що в країні немає нормальних і безпечних для здоров’я робочих умов для медиків, які боряться COVID-19.

Пані Богнер зауважила, що більшість медиків, які захворіли на коронавірусну хворобу, це жінки (84%).

Вона також підкреслила, що делегати  моніторингової місії спілкувалися з медпрацівниками, які дуже занепокоєні низькою оплатою праці. Вона додала, що у медичній галузі середня зарплата є суттєво меншою, ніж така ж зарплата за менш кваліфіковану роботу.

Керівниця моніторингової місії пояснила, що однією з проблем, з якою стикаються українські медики, є те, що під час інфікування коронавірусом на роботі, потім їх важко довести, що їх зараження було пов’язане з трудовою діяльністю.

«Лише невеликий відсоток випадків інфікування на COVID-19 серед співробітників медичного сектору був визнаний як такий, що пов’язаний з трудовою діяльністю. Це негативно вплинуло на право медичних працівників отримувати соціальну допомогу і соціальне забезпечення, наприклад у випадку інвалідності або смерті», – доповнила вона.

В ООН занепокоєні також фактами, коли до медиків застосовували каральні заходи через те, що вони публічно говорили про незадовільний стан підготовки галузі охорони здоров’я.

Матільда Богнер зауважила, що медикам необхідно підняти зарплати, а також визнати коронавірусну інфекцію, як їхнє професійне захворювання.

«Умови роботи усіх медичних працівників повинні бути покращені шляхом рівного забезпечення гідної заробітної плати для жінок і чоловіків, належних стандартів захисту і санітарних норм праці, а також доступу до соціального страхування, в тому числі визнання COVID-19 як професійного захворювання і забезпечення адекватних компенсацій», – підсумувала Богнер.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я