Ольга Голубовська пояснила, кому слід утриматися від імунізації препаратом AstraZeneca

1196

Навколо вакцин проти коронавірусу виробництва фармкомпанії AstraZeneca точиться безліч суперечок. Наразі оприлюднені два наукові дослідження, відповідно до яких виявлений причинно-наслідковий зв’язок між вакциною AstraZeneca COVID-19 і тяжкими тромботичними ускладненнями. Таку інформацію сповістила Ольга Голубовська, провідна українська лікарка-інфекціоністка на власній сторінці у соцмережі Facebook.

Ольга Голубовська пояснила, кому слід утриматися від імунізації препаратом AstraZeneca

Вона зазначила, що в обох наукових статтях вчені прийшли до єдиного висновку – тяжкі побічні реакції, які супроводжуються тромбоцитопенією, викликані хибними антитілами, що спрямовані проти фактору 4 (антигепариновий) тромбоцитів (PF4), який спричиняє їхню масивну агрегацію, тромбоз і призводить до зниження кількості тромбоцитів в інших місцях, що призводить, в свою чергу, до кровотечі.

За її словами, у хворих може спостерігатися, як випадки тромбозу, так і випадки сильної кровотечі.

«Тромбоцитарний фактор 4 розташований на поверхні тромбоцитів, і, зв’язуючись з гепарином, призводить до утворення антитіл, що викликають їхню активацію, агрегацію та руйнування. Синдром дуже схожий на добре відому гепарин-індуковану тромбоцитопенію (ДІП), яка діагностується і лікується аналогічно стану, що розвивається після вакцинації, – введенням внутрішньовенних імуноглобулінів (ВВІГ) та антикоагулянтів. Синдром, пов’язаний з вакциною, отримав назву індукованої вакциною імунної тромботичної тромбоцитопенії (VITT)», – пояснює лікарка.

Вона додала, що у різних країнах світу діють різні рекомендації щодо застосування препарату проти коронавірусу від AstraZeneca після того, як стало відомо про появу таких важких реакцій на щеплення. Голубовська повідомила, що у Данії та Норвегії повністю припинили застосування цієї вакцини, а у інших країнах Європи її використовують лише для щеплення осіб старше 55 або 65 років, бо у людей похилого віку таких випадків ускладнення виявляли менше. За її словами, у Британії радять вводити альтернативні вакцини людям, які молодше 30 років.

«Тривають дискусії про те, що хибне антитіло виробляється на S-білок вірусу, оскільки частина його структури нагадує молекулу PF4. Поки дані свідчать про те, що це антитіло, що НЕ перехресно реагує. І це «фантастична новина для програми вакцинації, оскільки означає, що постраждали не всі вакцини», – додала інфекціоністка.

Пані Голубоська зауважила, що FDA і CDC рекомендували призупинити застосування антиковідних вакцин Johnson & Johnson COVID-19 після того, як з’явилися повідомлення про тромби у осіб, яким ввели ін’єкції (на 6,8 млн доз і було 6 підтверджених випадків тромбозу).

Лікарка доповнила, що люди, які схильні до розвитку подібних станів, мають підвищений ризик тяжкого перебігу коронавірусної інфекції.

Вона зазначила, що особам до 30 років слід утриматися від імунізації. Також вона сказала, що для громадян необхідно створити чіткі рекомендації, на що їм слід звертати увагу після щеплення.

Лікарка додала, що вважає щеплення всіх імунних осіб недоцільним, щоб уникнути невиправданих ризиків. На її думку, всі, хто не інфікувався коронавірусом, або перенесли хворобу більше 6 місяців тому та не мають антитіл, мають робити щеплення.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я