ОЛЕКСІЙ ІВАХНЕНКО: ЧОМУ Я ЧИТАЮ ВАШЕ ЗДОРОВ’Я

1506

Олексій ІВАХНЕНКО,
невролог, головний лікар Центру магнітно-резонансної томографії Міжнародного інституту біологічних систем, м. Київ

Приємно, що газета «Ваше здоров’я» висвітлює складні й актуальні теми: фінансування й аудит у системі охорони здоров’я, реклама ринку медичних послуг, кадрова політика та юридичні аспекти тощо. Важливо, що як лікар-практик, так і організатор охорони здоров’я можуть знайти відповіді на ці питання не де-небудь, а на сторінках рідної газети.

Цікавим і незвичним є висвітлення проблеми «Психологія у відносинах лікаря і пацієнта». Так, тут важко не погодитися: психологічний клімат у відносинах — категорія цілком реальна. Адже без довіри до лікаря не буде досягнуто лікувального ефекту. На мій погляд, це показник благополуччя психологічного клімату, тому що постановка проблеми на повний голос — це перший, мужній і досить непростий крок до її розв’язання. Дуже важливо, що відбулася відкрита розмова на цю тему, без згладжування гострих кутів.

Також запам’ятався матеріал «Про життя, творчість і східні мудрості». Побільше б таких статей.

«Ваше здоров’я» не залишає без уваги і новинки фармацевтичного ринку. Ось вона — реальна користь медичної газети! Саме на сторінках цього видання можна цивілізовано і разом з тим максимально гостро окреслити існуючу проблему і сучасні способи лікування. Приклад газети красномовно свідчить про те, що можливості медичного видання великі. Я б рекомендував багатьом лікарям-початківцям познайомитися з «Вашим здоров’ям», аби зрозуміти одну важливу річ: це видання — не тільки повідомлення про нові розробки в медицині, нові технології в лікуванні інколи невиліковних хвороб, воно може стати граючою фігурою на шахівниці подій, причому, аж ніяк не пішаком…

Хотів би висловити свої пропозиції: друкувати побільше практичних порад, так би мовити реальних прикладів із життя, які стануть у нагоді читачам, які працюють у практичній медицині. Так, доведеться писати очевидні, а деколи неймовірні і тому дивні для багатьох речі, але як часто ми стикаємося з подібним у нашій практиці і це лише підштовхує не стояти на місці, а вивчати медицину все глибше.

Словом, познайомившись із виданням, читач, безумовно, отримає надію на майбутнє, адже наше майбутнє — це «Ваше здоров’я»!

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я