Олександр Лінчевський: «Протести студентів проти міжнародного іспиту – це саботаж проти неможливості купити диплом»

2444

Заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Лінчевський в ефірі «Громадського радіо» пояснив, як МОЗ оцінює протести студентів проти “IFOM”.

Міжнародний іспит з основ медицини (IFOM), передусім, дозволяє оцінити якість медичної освіти в країні і порівняти рівень підготовки між університетами, між країнами, між студентами. Питання до іспиту складає колектив експертів з різних країн, потім вони перекладаються на національні мови, і ці іспити проводяться в різних країнах та різних університетах.  Тести позбавлені будь-якої національної специфіки, це запитання з основ медицини. Для третьокурсника це базові речі з анатомії, фізіології, патології, фармакології тощо. Таку позицію займає керівництво МОЗ України.

Одна із найважливіших переваг – на результати цього іспиту не можна впливати, адже перевіряють тести за кордоном. І тепер диплом лікаря не можна ані купити, ані продати, вважає Олександр Лінчевський.

«Іспит відповідає реаліям сучасної медицини. І якщо сучасний студент не готовий сприймати сучасну медицину, то це стає проблемою вже нашого українського пацієнта. Наші пацієнти заслуговують на якісно підготованих лікарів. І тут компромісів не може бути», – говорить заступник міністра. 

Фахівці МОЗ переконують громадськість, що медичні інститути мали усі можливості як слід підготувати студентів до міжнародних тестів. Постанова про проведення цього іспиту була прийнята Кабінетом Міністрів України ще півтора роки тому. Тож університети і студенти мали можливість дізнатися про порядок проведення іспиту, ознайомитися з форматом його проведення, розповів заступник міністра журналістам.

Цікаво, що на думку керівництва МОЗ, покращити якість освіти українських медиків можна за допомогою іспитів, а не розвитку самої медичної освіти. В Міністерстві впевнені, що протести студентів викликані лише небажанням вчитися, або неспроможністю медичних вишів навчити студентів “як треба”.

Попри протести в багатьох університетах більшість студентів України таки склали цей іспит. За словами Лінчевського, найбільші протести були серед найслабших університетів, серед студентів-іноземців, які, зазвичай, підготовлені найслабше.

Однак, схоже, що тут пан заступник міністра трохи маніпулює фактами, адже, як відомо протести “СТОП IFOM” пройшли по всій країні. В акції, за словами її організаторів, взяли участь 22 медичних вищих навчальних заклади України.

За матеріалами moz.gov.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я