Олег Мусій особисто оголосив вирок 200 тяжкохворим на гепатит українцям

668

725689«Корупційні схеми МОЗ України можуть заблокувати дос­туп пацієнтам до якісного й доступного лікування, оголосивши вирок 200 тяжкохворим на гепатит українцям», — заявило керівництво компанії «ВАЛАРТІН ФАРМА» під час прес-конференції, яка відбулася 22 серпня 2014 року.

Міністром охорони здоров’я України Олегом Мусієм ініційоване «кулуарне судилище» над зареєстрованим у встановленому законом порядку вітчизняним препаратом «АЛЬФАПЕГ®», призначеним для лікування вірусних гепатитів. У середу, 20 серпня, пізно ввечері Олег Мусій видав Наказ МОЗ України, згідно з яким необхідно протягом 48 годин визначити долю вітчизняного препарату і більш ніж 200 хворих на гепатит, які ним рятують своє життя.

Власник і дистрибутор препарату «АЛЬФАПЕГ®» — вітчизняне підприємство ТОВ «ВАЛАРТІН ФАРМА» — став об’єктом корупційного «бліцкригу» з метою ліквідувати препарат, розроблений українськими вченими. Це єдиний на сьогодні аналог дорогих імпортних ліків — препарат, який вперше дав хворим і лікарям ефективну й доступну альтернативу в лікуванні вірусного гепатиту С. Наявність препарату «АЛЬФАПЕГ®» на ринку України економить половину вартості лікування гепатиту С. Адже держава забезпечує лікування лише одному пацієнту зі ста, тому вартість лікування є серйозним тягарем для сімейних бюджетів багатьох хворих. На сьогодні більше 200 пацієнтів успішно проходять лікування препаратом «АЛЬФАПЕГ®». Не було жодної скарги на препарат і з боку фармаконагляду.

Представники медичної спільноти називають причиною таких дій МОЗУ конфлікт інтересів: неформально інтереси підприємств — конкурентів «ВАЛАРТІН ФАРМА» — у боротьбі за право постачати державі препарати пегінтерферону представляє Дмитро Шерембей, громадський діяч і особа, наближена до Олега Мусія. До речі, він лобіює постачання дороговартісних імпортних лікарських засобів для лікування ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, гепатиту та інших захворювань ще з часів Раїси Богатирьової.

«Цікаво, що лише тоді, коли наше підприємство виявило бажання взяти участь у державних закупівлях препаратів для хворих на вірусні гепатити відповідно до Державної соціальної програми, проти нас почалася така кампанія», — розповів директор ТОВ «ВАЛАРТІН ФАРМА» Андрій Розумний. — Слід зазначити, що за даними того ж МОЗ, поширеність хронічного вірусного гепатиту С в Україні на сьогодні складає більше 350 тис. осіб. І це лише зареєстровані випадки. А закупівля вітчизняного препарату могла б удвічі здешевити терапію, відповідно вдвічі збільшити кількість пацієнтів, які могли би пролікуватися за виділені державою кошти».

Корупційний тиск особливо посилився, коли підприємство звернулося до Антимонопольного комітету України стосовно дій Тендерного комітету МОЗ з вимогою усунути дискримінаційні умови закупівель, створені під чітко визначених учасників торгів, що поставляють імпортні ліки. 06.08.2014 р. АМКУ задовольнив скаргу ТОВ «ВАЛАРТІН ФАРМА».

Ще більше активізувалася кампанія проти вітчизняного препарату після звернення до Міністра МОЗ Олега Мусія від 04.08.2014 р., у якому підприємство запропонувало здійснити поставку препарату «АЛЬФАПЕГ®» за цінами 2013 року, тобто майже вдвічі дешевше сьогоднішньої пропозиції на ринку. І це — незважаючи на девальвацію гривні і введення ПДВ на ліки.

Такими діями МОЗ України формує прецедент, коли реєстрацію медичного препарату можна відмінити без будь-яких підстав і незважаючи на те, що раніше саме МОЗ прийняло рішення щодо державної реєстрації цього препарату.

«Реєстрація неякісних лікарських засобів дійсно є проблемою. Недос­тупність інформації про клінічно підтверджену ефективність — також проблема. Ще рік тому при «корупціонерці» Богатирьовій ми вимагали створити комісію з перевірки реєст­рації препаратів-«пустушок» «Анаферон», «Афлубін®» та ін. Уже кілька місяців ми величезними зусиллями намагаємося отримати від МОЗ інформацію про проведення аналізу імпортозаміщення російських ліків. А тут — таке диво! Якщо є корупційна воля, то Міністр може досягнути мети за один день — створити комісію і за 48 годин провести аналіз доцільності реєстрації препарату. Це рекорд МОЗУ за всі роки. Щоправда, більше 200 хворих на гепатит, які сьогодні знаходяться на терапії препаратом «АЛЬФАПЕГ®», залишаться без лікування, але для Міністра це несуттєві деталі, — відзначає президент Всеук­раїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк. — А от використовувати «корупційний турбонаддув» для експертного аналізу доцільності російських ліків і ліків-«пустушок» досі не вдається ні нам, ні Кабінету Міністрів». Фармкомпанія у суді доводить незаконність дій Мініст­ра охорони здоров’я О.Мусія.

За матеріалами unn.com.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я