Олег Мусій і фармацевтична мафія знову разом

666

VZ_32-33_Страница_02_Изображение_00015 липня 2015 р. відбувся перший з’їзд нової партії «Громадський рух «Народний контроль».

І, можливо, цей факт залишився б непоміченим, принаймні медичною спільнотою, коли б не поява в лавах «народних контролерів» добре знайо­мого усім фахівцям медичної галузі обличчя колишнього Міністра охорони здоров’я України Олега Мусія.

Олег Мусій — персона досить одіозна: очолював Громадську Раду при МОЗ за часів Януковича, став Міністром охорони здоров’я України на хвилі революційного екста­зу з легкої руки відомого фарммафіо­зі Петра Багрія, але невдовзі був звільнений Прем’єр-міністром Арсе­нієм Яценюком з грандіозним скандалом, після чого оскаржив відставку в суді.

Саме завдяки іміджу «ображеного головного медика Майдану», що вміло підігрівався, Мусій і здобув депутатський мандат. І після отримання статусу недоторканності питання повернення на посаду Міністра і «торжества букви Закону» Олега Степановича хвилювати перестали.

Натомість країні дісталися цікаві законопроекти авторства нардепа Мусія: від покривання незаконного видобутку бурштину, «турботи» про вугільну промисловість до спроб протягнути лобістські фармацевтичні ініціативи Петра Багрія.

Також О. Мусій відзначився останнім скандальним голосуванням за законопроект №1558-1 про реструктуризацію зобов’язань за кредитами в іноземній валюті, який був прийнятий Верховною Радою на засіданні 2 липня 2015 р. Цей закон розкритикував Національний банк, заявивши, що його прийняття буде мати руйнівний вплив на фінансову та банківську системи країни, а Президент України Петро Порошенко наз­вав депутатів, які підтримали згаданий законопроект, популістами. Уже наступного ранку, 3 липня 2015 р., Мусій заявив, що відкликає свій голос.

У Олега Степановича є один вір­ний друг, який не досяг депутатських висот, тому в коло «народних контро­лерів» не потрапив, але до спільної справи таки долучився: на офіційному сайті Верховної Ради України Олександр Володимирович Чумак представлений як помічник-консультант народного депутата — учасника першого з’їзду тієї самої «народно-контрольної партії». Олександр Чумак розпочав свою публічну діяльність у 2014 р. як керівник страйкому одеського заводу «Інтер­Хім» і прославився активними виступами проти контролю за розповсюдженням нарковмісних препаратів. Особливо його турбують продажі «аптечного наркотику №1 в Україні» — інтерхімівського «Кодтерпіну ІС®». З літа 2014 р. він розпочав громадську діяльність і став активно налагоджувати комунікації з асоціаціями та представниками закордонних фармкомпаній, представляючись радником тодішнього Голови Держлікслужби України Михайла Пасічника. У травні 2015 р. подав заявку на участь у відкритому конкурсі на посаду Голови Держлікслужби вже в якості «партнера власника одеської фармацевтичної компанії «ІнтерХім» Анатолія Редера».

А. Редер і П. Багрій — давні ділові партнери, пов’язані спільним діти­­щем — кишеньковою асоціацією «Виробни­ки ліків України». А. Редер є її членом, а П. Багрій — пре­­зи­­­дентом. Ще один вірний друг Олега Мусія — Олена Алексєєва, нинішній пер­­­ший заступ­ник Голови Держлікслуж­би України, а раніше — директор вказаної асоціації.

Нагадаємо: Голова Держлікслужби України досі не призначений, тому весь фармацевтичний ринок країни перебуває, можна сказати, під контролем одного організованого угруповання.

За матеріалами pharma.net.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я