Очільник МОЗ упевнений, що грошей на проведення вакцинації в Україні не вистачить

510

VZ_3-4_2015_Страница_08_Изображение_0001Головна думка 20-хвилинної промови Міністра охорони здоров’я України в Українському кризовому медіацентрі 27 лютого 2015 р. полягала у зверненні до депутатів Верховної Ради з проханням терміново прийняти закон про закупівлі вакцин і ліків через структури ЮНІСЕФ, оскільки завдяки цьому «ми будемо отримувати препарати найвищої якості, в необхідній кількості і без затримок».

При цьому Олександр Квіташвілі навіть не згадав про те, що у Верхов­ній Раді вже зареєстровано декілька законопроектів на цю тему, а на відповіді журналістам він практично не виділив часу.

За його словами, ситуація з вакцинами в країні вкрай важка. Запасів залишилося мало. Україна відчуває щорічну потребу в 10,8 млн доз вакцин, на які необхідно знайти 20-23 млн дол. «Не будемо забувати і про ті прогалини у вакцинації, які утворилися в останні 7 років», — додав очільник МОЗ.

«Треба прийняти закон про закупівлі, щоб ми могли закуповувати вакцини та інші препарати через організації ООН, ВООЗ, ЮНІСЕФ за графіком, а не екстрено в кінці року, — щоб відійти від корупційної складової. Якби ми здійснили ці закупівлі в минулому році, змогли б заощадити 1,5 млн дол. на кожному лоті», — заявив він.

Міністр має намір сприяти компаніям ЮНІСЕФ, які завозять вакцини: «Ми повинні допомогти їм з реєстрацією, відкрити для них ринок». За його словами, сьогодні мова йде тільки про 4 вакцини від ЮНІСЕФ із 15-ти необхідних для держави. Що стосується інших 11-ти, то «ми будемо проводити тендери», які тепер, на думку Міністра, неодмінно стануть відкритими, прозорими, цивілізованими: «Для цього теж потрібні зміни, які вже готуються, але не на законодавчому, а на внутрішньоміністерському рівні».

За його словами, якщо закон про закупівлі буде прийнятий в березні, ЮНІСЕФ знадобиться півтора місяці, щоб почати перші поставки вакцин. Міністр не став конкретизувати, про які саме вакцини йдеться. Вирішив він ухилитися і від відповіді на питання, які європейські виробники і з яких країн поставлятимуть ці імунні препарати, повторивши вже не раз сказане, що «ця організація закуповує вакцини для понад 100 країн, всі постачальники перевірені та працюють багато років».

У кращих традиціях казуїста відреагував він і на стурбованість одного з журналістів тим, що 80% вакцин БЦЖ ввозилися з Російської Федерації: «Природно, потрібно шукати альтернативу. Я ще не знаю, за якими стандартами проводилися закупівлі БЦЖ в Україні раніше, але впевнений, що альтернатива за якістю й ціною буде знайдена дуже легко».

Абсолютно впевнений Квіташвілі і в тому, що коштів на проведення повноцінної вакцинації в Україні не вистачить, «але ми працюємо з міжнародними організаціями, сподіваючись вирішувати проблеми з їх допомогою. Наприклад, ЮНІСЕФ обіцяє завезти вакцини від поліомієліту на суму 3,5 млн дол. в якості гуманітарної допомоги».

Що ж, Міністр, який декларує відкриті й прозорі методи роботи МОЗ, уже вкотре не може «відкрити» журналістам навіть найелементарнішу інформацію. Схоже, він вважає, що громадськості вистачає його відкритої душі, щиро закоханої в Україну.

Роман Барашев, спеціально для «ВЗ»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я