НСЗУ розповіла, які зарплати отримували медики в 2020 році

937

Національна служба здоров’я України навела статистику середніх зарплат медичних працівників в Україні в 2020 році з початку другого етапу медреформи.

Зарплата медика

За даними НСЗУ, найвищу середню зарплату в цьому році отримували лікарі спеціалізованої медичної допомоги в Луганській області – 10,8 тис. грн і в Києві – 10,4 тис. грн.

В свою чергу, найнижчі зарплати отримували медики в Одеській області – 7,3 тис. грн, в Рівненській – 7,5 тис. грн, в Хмельницькій – 7,8 тис. грн.

В свою чергу, поміж доволі низьких (якщо порівнювати з середніми зарплатами по країні) зарплат медиків, трапляються і унікальні випадки, коли доходи лікарів перевищують 70 тис. грн. на місяць, запевняють в відомстві.

“Є випадки, коли витрати на оплату праці лікаря в одній з лікарень прифронтової зони склали в середньому 73 тис. грн. Адміністрація підняла зарплати, щоб утримати фахівців”, – зазначено в релізі.

За інформацією НСЗУ, за період з квітня по вересень середня зарплата медика, який надає спеціалізовану допомогу в Україні, становила близько 9 тис. грн. до вирахування податків, зарплата керівника установи – 23,5 тис. грн, середнього медперсоналу – 7,5 тис. грн, молодшого медперсоналу – 6,1 тис. грн.

“НСЗУ не має ніякого впливу на розміри зарплат в лікарнях, а лише оплачує надані медичні послуги відповідно до звітів про їх надання та договором. Фінансова мотивація повністю в компетенції керівників медустанов. Від стратегії розвитку, яку вони виберуть, і здатності скласти реальний фінансовий план і виконати його залежать успішність лікарні і зарплати працівників”, – підкреслили в службі здоров’я.

Оскільки зарплати медиків ніхто не регулює, траплаються випадки, коли доходи медзакладів суттєво зросли, подекуди в п’ять разів, завдяки договорам з НСЗУ, але на зарплатах медиків, що працюють в цих закладах це ніяк не відобразилось. Є випадки, коли заклад тримає на депозиті значні суми, тоді як працівники і далі отримують невисокі зарплати.

“1263 заклади – це 57% від загального числа тих, що уклали договір з НСЗУ, відзвітували, що мають на своєму рахунку залишок понад 1 млн грн”, – зазначено в повідомленні.

З 1 вересня медичні установи, які надають спеціалізовану, високоспеціалізовану, паліативну допомогу, медичну реабілітацію та екстрену допомогу, отримують від НСЗУ додаткове фінансування для підвищення зарплат медпрацівникам за роботу з COVID-19. Зарплати лікарів були підвищені на 70%, фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою – на 50%, молодших медичних сестер – на 25%, підкреслили в службі здоров’я.

Підвищити зарплати медикам хотіли вже наступного року, для цього МОЗ подавало запит на фінансування в рамках 5% від ВВП країни, які необхідні на потреби системи охорони здоров’я. Загалом МОЗ просило Уряд виділити майже 300 млрд грн на медицину в 2021 році, однак останнім проєктом Держбюджету на медицину виділіли лише 159 млрд грн, тож про суттєве підвищення зарплат медикам поки можна забути.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я