Нові штами COVID можуть потрапити в Україну через скасування ПЛР-тестів на кордоні

116

В Україні з 17 червня всі регіони знаходяться у «зеленій» зоні. Карантинні обмеження також послаблені на державному кордоні. Ситуацію прокоментувала Катерина Сояк, лікарка-епідеміологиня та виконавча директорка Національної експертної групи з інфекційного контролю, повідомляє РБК-Україна.Вона зазначила, що ризик зростання захворюваності на COVID-19 в Україні після пом’якшення карантинних заходів є, але це відбудеться з інших причин. На її думку, в країні може збільшитись захворюваність у разі завезення нових варіантів SARS-CoV-2.

Також Сояк назвала недоцільним дозвіл на проведення масових заходів, бо у населення ще немає колективного імунітету. Вона зауважила, що зараз зарано вводити послаблення карантину, бо громадяни ще більше будуть ігнорувати чинні обмеження.

«Так, перехворіла певна кількість людей, в тому числі соціально активних, і якийсь прошарок з імунітетом є. Але, з іншого боку, навряд чи наша країна контролює ситуацію. Якщо буде новий штам, якщо будуть повторні випадки захворюваності, то ми знову не будемо з цим справлятися», – роз’яснила вона.

На думку Сояк, ініціатива щодо дозволу на відвідування масових заходів для повністю вакцинованих людей без масок – це нормально. Вона наголосила, що не слід проводити заходи зі спільним допуском осіб, які мають негативний ПЛР-тест та тих, хто вже зробив щеплення, бо тестування є умовною перестраховкою.

«Але якщо будуть допускати й людей просто з негативними ПЛР-тестами – це вже погано. Вакцинація на 100% захищає від тяжкого перебігу захворюваності, але не захищає на стільки ж від можливості захворіти взагалі. Деякі вакциновані все одно будуть хворіти та можуть поширювати інфекцію. Ризики тут не такі високі, але вони присутні», – доповнила вона.

Катерина Сояк вважає, що скасування ПЛР-тестів для перетину державного кордону України збільшує ризики завезення нових штамів. За її словами, раніше контроль на кордоні проходив досить умовно, бо деякі люди підробляли результати ПЛР-тестів при в’їзді до країни.

«Я думаю, що в уряду вийшли занадто узагальнені умови в постанові про «зелену» зону. Було б зрозуміліше, якби визначили якісь країни, по прильоту з яких треба або не треба ПЛР-тест. Наприклад, залишити його, якщо особа повертається з країни, де важка ситуація із захворюваністю та штамами», – роз’яснила вона.

Експертка зазначила, що наразі кампанія з імунізації населення в Україні набрала темп, але про колективний імунітет ще говорити зарано. Сояк додала, що часто в країні питання щодо посилення або послаблення карантину має політичні мотиви.

«Я за те, щоб був комплексний підхід і оцінка того, що відбувається. У нашій країні в питаннях посилення або ослаблення карантину досить сильно беруть участь політичні мотиви», – резюмувала вона.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я