Нове дослідження виявило біологічний вплив на функцію мозку тих, хто пережив Голокост

578

Лікарі-неврологи з Брно у Чехії, провели дослідження, результати якого засвідчили, що зміни у мозку відзначаються не лише у жертв Голокосту, але навіть і в їх нащадків. В спадкоємців виявляються ураженими ділянки мозку, які впливають на реакцію на стрес, пам’ять, формулювання мети, емоції, набуття нових знань та характер людини. Свої висновки дослідники представили під час на симпозіуму європейських неврологів у Норвегії.

МРТ-сканування 28 людей, яким вдалось пережити Голокост, засвідчило, що в них помітно менше сірої речовини в мозку у порівнянні з 28 людьми тієї ж вікової групи, які не постраждали від переслідувань нацистів. Середній вік учасників експерименту сягав біля 80 років.

Зменшення кількості сірої речовини було суттєво більшим в тих, хто вцілів під час Голокосту у віці до 12 років в 1945 році, в порівнянні з тими, хто був на той час старшим від 12 років. Лікарі припускають, що це може бути викликано тим, що дитина більше страждає від стресу. Зменшення обсягу сірої речовини у людей, що вижили під час Голокосту, було виявлено у ділянках мозку, що відповідають за посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) у ветеранів бойових дій і людей, які пережили серйозний стрес.

Дослідники помітили, що у декількох поколінь нащадків людей, які загинули під час Голокосту, не такий сильний, як належить зв’язок між ділянками мозку, що відповідають за емоції та пам’ять.

Дослідники вважають, що отримані дані та нові експерименти дадуть змогу краще дослідити, що необхідно зробити, щоб допомогти дітям та онукам постраждалих впоратися з наслідками, як виявилось, спадкового стресу, який відчули їх діди та батьки.

Джерело: Eurekalert.org

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я