Нова Рада і медреформа: плани політсил щодо української медицини

1131

Незабаром в Україні пройдуть парламентські вибори. Соціологічні опитування вже визначили ймовірних претендентів на владу. Серед них п’ять основних політичних партій, кожна зі своїми поглядами на медицину в Україні. Що саме обіцяють у своїх програмах політики та чого можна очікувати медикам та пацієнтам?

Гарантований пакет медичних послуг замінять держпрограмою?

Основний тренд — страхова медицина, її обіцяють майже всі політичні партії українцям. Однак, не у всьому погляди кандидатів на владу сходяться щодо медицини. Прогнозований лідер перегонів — партія «Слуга народу» пропонує скасувати повторну сертифікацію ліків, Опозиційна платформа – «За Життя» підвищити зарплати лікарів до 12 тисяч гривень, партії Порошенко та Вакарчука – продовжити та завершити медичну реформу Уляни Супрун.

Хоча українські політики традиційно не виконують власних обіцянок та передвиборчих програм, все ж таки поцікавимось, із якими планами щодо медицини йдуть на вибори можливі переможці парламентських перегонів.

Партія «Слуга народу»

Пропрезидентська сила в своїй програмі присвятила медицині окремий розділ. Вона пропонує введення обов’язкового медичного страхування для всіх громадян України, скасувати механізм повторної сертифікації ліків, створити чіткий і гарантований пакет послуг, правда, які конкретно послуги – не уточнюють. Також партія обіцяє поліпшити матеріально-технічне забезпечення лікарень і перевести все діловодство в лікарнях в електронну форму. Політсила також обіцяє зробити наголос на профілактичну медицину.

«Опозиційна платформа – За життя»

У, ймовірно, другій за розміром партії в майбутньому парламенті України також медицина виділена окремим розділом, але запити до її зміни скромніші. Партія пропонує, як і «Слуга народу», перехід до страхової медицини, правда зі зменшенням тиску на роботодавців, відновлення доступної медичної допомоги за принципом «від села до столиці» (при цьому, що означає цей принцип, залишається неясним) і забезпечення невідкладної медичної допомоги (наскільки має зрости рівень невідкладної медичної допомоги – залишається неясним). Також лідер партії Юрій Бойко обіцяє збільшити фінансування медицини з 3% ВВП до 5%, і підвищити зарплати лікарів до 12 тис. грн. Як ви вже встигли здогадатись, де взяти гроші на такі зміни у Бойко також не пояснюють.

«Європейська солідарність»

Партія Петра Порошенко продовжить підтримувати розпочату Уляною Супрун медичну реформу і вірить в її результативність. В цьому плані політсила екс-президента вже продемонструвала свій підхід і нічого нового не обіцяє.

«Голос»

Партія Святослава Вакарчука планує «завершити» медреформу Уляни Супрун і зробити так, щоб держава справедливо платила за медичні послуги для пацієнтів на всіх рівнях – як у сімейного лікаря, так і в спеціалізованих лікарнях. Обіцяють покращити умови в медичних установах, а лікарів забезпечити гідною оплатою праці. Як саме поки таємниця.

ВО «Батьківщина»

Партія Юлії Тимошенко пропонує впровадити обов’язкове медичне страхування за кошти роботодавців з «одночасним зменшенням вдвічі податкового навантаження на їх підприємства» (не уточнюється, які податки мають на увазі). Медстрахування має забезпечити кожного громадянина безкоштовними медичними послугами, безкоштовними медикаментами та безкоштовною профілактикою захворювань.

Обов’язкове медстрахування, запевняють в партії, дасть можливість підвищити зарплати медиків до «європейського» рівня. Людям повернуть право викликати лікаря додому (очевидно, мається на увазі виклик не тільки лікарів швидкої допомоги). У селах завдяки залученим довгостроковими кредитами з низькою ставкою «Батьківщина» хоче забезпечити повноцінне функціонування фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАПів). Ймовірно, кредити буде давати держава, але не уточнюється кому саме.

Джерело: dengi.informator.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я