Нова команда МОЗ відчуває величезну протидію «заслужених» чиновників

688

VZ 9-10_2015_Страница_02_Изображение_0001Заступник Міністра МОЗ Олександра Павленко в інтерв’ю програмі «Тема дня» (телеканал UBR) пояснила, що люстрація головлікарів буде відбуватися природним чином.

— У Грузії приватизовані майже всі лікувальні установи за винятком інфекційних і психіатричних лікарень. Чи буде те саме у нас?

— Повальна приватизація — не наш сценарій. Але ми б хотіли випустити державні лікарні в ринок, надавши їм автономію, можливість самостійно управляти фінансовими потоками та здійснювати закупівлі. Втім, це не відбуватиметься в нинішньому році, 2015-й стане транзитним роком.

— Пацієнти найбільше бояться реформ саме в медичній галузі…

— Українські пацієнти, над якими поставлено стільки експериментів, вже, повірте, не бояться. А от головні лікарі страх дійсно відчувають. Маю на увазі тих керівників, яких влаштовує «система конвертів», те, що гроші обходять лікарню, не йдуть на її розвиток, на впровадження інновацій, на доплати кращим працівникам. Можна назвати лише кілька невеликих міст, де хазяйська рука керівника регіону або керівника лікарні тримала ситуацію під контролем.

— Ви натякаєте на необхідність люстрації головлікарів?

— Ні, «люстрація» відбудеться природним чином, коли ми переведемо лікарні в інший правовий статус, коли головлікар стане не приймальником «давальницької сировини», а управлінцем-розпорядником коштів. Він повинен стати бізнесменом в хорошому сенсі цього слова, а не триматися за радянську роль розподільника фінансових державних вливань. До речі, наша команда, яка зайшла у систему МОЗ із бізнесу, відчуває величезну протидію бувалих чиновників. Поки в Міністерстві практично не було жодних звільнень, але ми до них вже впритул наблизилися, і, я думаю, незабаром з цього приводу пролунають досить гучні заяви.

— Гривня впала більш ніж в 3 рази, це означає, що в 3 рази менше імпортних ліків буде закуплено в цьому році?

— На жаль, ситуація в економіці країни безпрецедентна. Нещодавно ми провели розширену нараду з питань закупівель, де було заявлено, що нам доведеться переглядати угоди, які були підписані в кінці минулого року. Запропонувати ті самі умови постачальникам ми вже не можемо, оскільки контракти двомісячної давнини стають для них невигідними.

За матеріалами телеканалу UBR

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я