Невикористані ліки у закладі охорони здоров’я: хто несе відповідальність?

353

МОЗ зобов’язує заклади охорони здоров’я планувати потребу в медикаментах таким чином, щоб використати їх на 100% до завершення терміну придатності. Хто несе відповідальність за дотримання даної рекомендації?

Процесу закупівлі ліків передує етап визначення потреб. 

Це завдання фармакотерапевтичної комісії закладу охорони здоров’я, до складу якої входить головний лікар чи його заступник, заступник головного лікаря з економічних питань, завідувач лікарняної аптеки чи головна медична сестра. Також до складу комісії можуть входити представники пацієнтських чи громадських організацій.

Цей етап повинен бути завершений до серпня-вересня поточного року.

Для визначення потреб використовують два методи: захворюваності або споживання, можливе також використання обидвох методів одночасно.

З метою запобігання дефіциту лікарських засобів на етапі розрахунку потреб слід закласти втрати у розмірі 3%.

Також на цьому етапі здійснюють два види розрахунків: один з них складається для переліку лікарських засобів, що визначені Національним переліком основних лікарських засобів, інший – для лікарських засобів за межами вищезгаданого переліку.

Наступний етап – формування бюджетних запитів на наступний рік, які подаються до департаментів (управлінь) охорони здоров’я обласних державних адміністрацій, міських рад, фінансових органів районних державних адміністрацій.

Обов’язком закладів охорони здоров’я є чітке планування потреб та розрахування запасів ліків таким чином, щоб забезпечити їх повне використання до завершення терміну придатності.

Додатковим механізмом для виконання цією вимоги є можливість перерозподілу лікарських засобів між закладами охорони здоров’я.

Крім того, керівництво закладу охорони здоров’я повинно надсилати подання до МОЗ щодо перерозподілу лікарських засобів не пізніше ніж за п’ять місяців до закінчення строку їх придатності.

Відповідальні за стеження за терміном придатності ліків: заклади охорони здоров’я, структурні підрозділи з питань охорони здоров’я.

До обов’язків МОЗ, окрім розгляду подання закладу охорони здоров’я, входить також самостійний перерозподіл медичних засобів, ліків і вакцин за результатами моніторингу рівня забезпеченості згідно з фактичною потребою.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я