Навколо столиці створять притрасові травмоцентри

510

nhs-hospital-music-tiesto-houseando-1В Україні найвищий серед країн Європи рівень смертності від ДТП і нещасних випадків. На думку заступника Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ірини Сисоєнко, причина цього — у гальмуванні процесу реформування екстреної медичної допомоги. Протягом останніх років в Україні спостерігається постійне збільшення кількості тяжких травм унаслідок ДТП, що призводять до смертності чи інвалідності, а також показників поширеності автотранспортного травматизму. Тільки в минулому році в країні сталося понад 153 тис. ДТП, у яких загинули майже 4 тис. осіб і були травмовані понад 31 тис. громадян. Смертність на дорогах України у 2,5 разу вища, ніж у Європі, за суттєво меншої, порівняно з європейською, кількості транспортних засобів та інтенсивності дорожнього руху. Водночас щорічні економічні втрати України від ДТП, за даними Світового банку, оцінюються в 4,5 млрд дол. Депутат закликала вжити таких заходів:

  1. Ввести єдину статистику травм. У нашій країні не налагоджена чітка система такої статистики. У статистиці смертності нерозділені поняття причин смерті. В одній графі об’єднані показники смертності від травм, отруєнь і нещасних випадків. Своя статистика травм ведеться в органах поліції та медичних закладах. Відсутнє власне поняття «політравма», за якої зовсім інші статистичні показники результатів лікування.
  2. Реорганізувати невідкладну допомогу. Основні принципи організації допомоги пост­раждалим з політравмою — максимально скоротити час до початку лікування, забезпечити необхідний обсяг допомоги на догоспітальному етапі, мінімізувати час доправлення важких хворих з множинними та поєднаними травмами в спеціалізований центр. Велику роль у цьому відіграють ті, хто першим прибув на місце аварії, — рятувальники, пожежники, працівники поліції. Створення, навчання і відповідне оснащення цих бригад значно вплине на виживаність при ДТП.
  3. Створити травматологічні центри. Формування сучасних травмоцентрів по всій країні допоможе вирішити проблему порятунку життя постраждалих після ДТП чи нещасних випадків.

Ірина Сисоєнко ініціювала впровадження пілотного проекту в Київській області, що передбачає відкриття 3-4 притрасових травмоцентрів на основних автотранспортних шляхах: на Одесу, Харків і Житомир. На її думку, це допоможе зменшити кількість летальних випадків у кілька разів. У таких травомоцентрах працюватимуть хірурги, травматологи, анестезіологи, реаніматологи та інші вузькопрофільні спеціалісти.

За матеріалами LB.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я