Науковці з’ясували, як Т-кілери «перезаряджають» зброю проти ракових клітин

220

Британські вчені виявили, як Т-лімфоцити можуть без зупинки вбивати ракові клітини, «перезаряджаючи» свою зброю – їм допомагають мітохондрії. Про це пише видання Inscience з посиланням на дослідження науковців в журналі Science.Дослідники з Великої Британії з’ясували, що  «перезаряджання» зброї Т-клітин регулюється мітохондріями. Зазвичай мітохондрія є енергетичною станцією клітини, але в такому випадку вони поводяться зовсім інакше, щоб переконатися, що Т-кілери досить «споряджені» для виконання своєї місії.

Науковці зняли цей процес на відео, де показали як червоні або зелені аморфні точки швидко пересуваються і досліджують навколишнє середовище.

Коли Т-лімфоцити знаходять заражену або ракову клітину, на їх мембрані утворюються невеликі вирости. Вони досліджують поверхню клітини, щоб знайти ознаки того, що це непрошений гість – так звані антигени. Далі Т-лімфоцити зв’язується з раковими клітинами та впроваджує в неї цитотоксичні білки. Спочатку вони потрапляють у міжклітинний простір через мікротрубочки, а потім до ракової клітини.

Провідна авторка дослідження, професорка Джилліан Гріфітс зазначила, що Т-клітинам необхідно періодично поповнювати свій токсичний вміст, щоб не зашкодити собі.

«Балансування цього процесу регулюють мітохондрії Т-лімфоцитів. Вони задають темп знищення чужорідних клітин відповідно до того, як швидко в Т-клітинах можуть синтезуватися цитотоксичні білки. Завдяки цьому Т-лімфоцити залишаються здоровими й можуть продовжувати виконувати свою роботу навіть в критичних умовах, коли потрібна їх постійна дія», – пояснила дослідниця.

Нагадаємо, що імунотерапія CAR T-клітинами позбавила жінку від складно виліковного вовчака. Вчені з’ясували, що такий метод лікування призвів до ремісії хвороби через шість тижнів без значних побічних ефектів.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я