Національна Поліція розслідує численні факти завищення цін на інсуліни

1111

Головне слідче управління Національної поліції України продовжує розслідування в рамках кримінального провадження №42016000000002841 від 12 жовтня 2016 року за фактом розтрати бюджетних коштів, виділених на закупівлю закладами охорони здоров’я України інсуліну і його аналогів. У справі з’являються нові цікаві деталі.

У низці рішень Печерського районного суду Києва зазначається: слідство встановило, що обласні департаменти й управління охорони здоров’я укладали договори на поставку інсуліну і його аналогів за завищеними цінами. Виявилося, що у 2015-2016 роках одні й ті самі препарати як вітчизняного, так і іноземного виробництва закуповувалися обласними департаментами та управліннями охорони здоров’я за різними цінами. Різниця у вартісному вираженні становила близько 370 грн, або до 111%, за 1 флакон, картридж, упаковку. У ході розслідування також встановлено випадки закупівлі препаратів інсуліну за різними цінами в ме­жах одного обласного департаменту охорони здоров’я.

У справі фігурують інсуліни компаній Novo Nordisk, Sanofi, Eli Lilly, ПрАТ «По виробництву інсулінів «Індар», ПАТ «Фармак».

Крім того, у торгах, які викликали інтерес Національної поліції і Генпрокуратури, часто перемагало ТОВ «Фарма Лайф» (ЄДРПОУ 20810310), зареєстроване за адресою: м. Львів, вул. Данила Апостола, 2. Слідство звернулося до суду з проханням дозволити вилучити документи щодо закупівель інсуліну і його аналогів, які перебу­вають у розпорядженні ТОВ «Фарма Лайф», з метою встановлення: обставин, що мають значення для кримінального провадження; кола осіб, причетних до скоєння злочину; точної суми завданих державі збитків. На думку правоохоронних органів, тільки в зазначених документах об’єктивно відображені відомості про закупівельні ціни на інсулін і його аналоги, за якими в дійсності були придбані ці препарати. Суд своїм рішенням, яке не підлягає оскарженню, постановив: документи ТОВ «Фарма Лайф» можуть бути використані правоохоронцями в якості доказів у справі і дозволив доступ до них з можливістю вилучення.

Слідчі також встановили випадки закупівлі препаратів інсулінів у межах департаменту охорони здоров’я однієї області за різними цінами (див. таблицю).

Але на цьому справа не закінчується. 17 травня 2017 року Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання Національної поліції України про надання доступу до майна і документів, які перебувають у володінні ТОВ «Санофі-Авентіс Україна» (ЄДРПОУ 35648623). У розслідуванні фігурують препарати інсуліну виробництва компанії «Санофі-Авентіс Дойч­ланд ГмбХ» (Німеччина), які імпортувала в Україну компанія «Санофі-Авентіс Україна»: «Тожео Солостар», «Інсуман Базал®», «Інсуман Комб 25®», «Інсуман Рапід®». За рішенням суду ТОВ «Санофі-Авентіс Україна» зобов’язане надати слідчим доступ до таких документів:

  • договорів (зовнішньоекономічних контрактів) купівлі-продажу і поставки препаратів інсуліну та його аналогів, укладених із компанією «Санофі-Авентіс Дойчланд ГмбХ», які діяли протягом 2015-2016 років;
  • договорів дистриб’юторства, посередництва і представництва, укладених із компанією «Санофі-Авентіс Дойчланд ГмбХ», які діяли протягом 2015-2016 років;
  • митних декларацій, товарно-транспортних накладних й інших документів щодо імпорту препаратів інсуліну та його аналогів за період 2015-2016 року;
  • документів зі страхування препаратів інсуліну і його аналогів;
  • договорів купівлі-продажу і поставки препаратів інсуліну та його аналогів, укладених з компаніями «Бізнес Центр Фармація», «Фармлогістік», «Фарма Лайф», «Медфармком-центр», «БаДМ», «БаДМ-Б», «Укрфармгруп» й іншими;
  • інших документів, зазначених у рішенні суду.

У разі відмови надати доступ до документів правоохоронні органи уповноважені провести обшук. Рішення суду опубліковане в Єдиному реєстрі судових рішень 23 травня 2017 року й оскарженню не підлягає.

За матеріалами Рharma.net.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я