Наступного року «гроші ходитимуть за пацієнтом» економно?

1464

Міністерство охорони здоров’я 30 жовтня винесло на громадське обговорення проект Постанови КМУ «Деякі питання реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної медичної допомоги на 2019 рік». Документом, по суті, декларується відсутність фінансових змін: капітаційна ставка за обслуговування одного пацієнта з «червоного» списку (тих, що проживають на території обслуговування медичного закладу, але ще не підписали декларації) до 30 червня становитиме 240 грн, а пацієнта із «зеленого» списку (тих, що підписали декларацію) — 370 грн.

Натомість проектом передбачається обмеження кількості пацієнтів, із якими підписуватиме декларації сімейний лікар. Зокрема, у 2018 році було затверджено, що оптимальний обсяг практики (далі — ООП) для надання первинної медичної допомоги становить: лікар загальної практики-сімейний лікар — 1800 пацієнтів, лікар-терапевт — 2000 пацієнтів, лікар-педіатр — 900 пацієнтів. Для уникнення «перевантаження» медиків первинки документом передбачається введення понижувальних коефіцієнтів за декларації, укладені понад встановлені ліміти (див. таблицю). Крім того, до декларацій, поданих понад ліміт, не застосовуватимуться і коригувальні коефіцієнти залежно від вікової групи пацієнта (пацієнти від 0 до 5 років — 4; від 6 до 17 років — 2,2; від 18 до 39 років — 1; від 40 до 64 років — 1,2; понад 65 років — 2).

Усі інші коефіцієнти, які діяли цьогоріч (у тому числі для гірських районів), застосовуватимуть і наступного року. Також уточнюється: у зв’язку з особливостями бюджетного процесу та необхідністю забезпечення оплати за договорами в січні 2019 року, у IV кварталі 2018 року договори з комунальними закладами охорони здоров’я укладатимуться не пізніше 26 грудня. Починаючи із січня наступного року Національна служба здоров’я України самостійно встановлюватиме терміни укладення договорів.

Також автори проекту наголошують, що оскільки на 2019 рік з державного бюджету не передбачається надання медичної субвенції на первинну медичну допомогу, то ті комунальні заклади охорони здоров’я, які не укладуть договір з НСЗУ, фінансуватимуть за рахунок інших бюджетних програм у порядку, встановленому законодавством, та з інших джерел, не заборонених законодавством. У разі прийняття документа він набуде чинності з дня офіційного опублікування та діятиме до 31 грудня 2019 року (крім положень, які стосуються надання допомоги пацієнтам із «червоного» списку — вони діятимуть до 30 червня).

За матеріалами офіційного веб-сайту МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я