Народження дитини не погіршує перебіг розсіяного склерозу

331

Давній страх раннього післяпологового рецидиву привів до того, що багато жінок з розсіяним склерозом (РС) приймали рішення не заводити дітей взагалі. Ті ж, які зважувалися на вагітність, відмовлялися від переваг грудного вигодовування, щоб відновити прийом препаратів від РС.

Наразі про цей страх можна забути – сучасні фахівці стверджують, що жінки з розсіяним склерозом можуть мати дітей, годувати груддю та відновлювати хворобо-модифікуючу терапію без підвищеного ризику рецидиву у післяпологовому періоді.

Ця думка основана на результатах нового масштабного дослідження, котре вперше показало, що більшості жінок з діагнозом розсіяного склерозу, котрі хочуть мати власних дітей, не потрібно боятися підвищення ризику рецидиву після пологів.

Дослідницька група із США проаналізувала інформацію про 466 вагітностей серед 375 жінок із РС з 2008 по 2016 рік. Більше третини (38%) жінок протягом року до вагітності не отримували ніякого лікування. Під час вагітності у 14,6% було зареєстровано клінічно ізольований синдром, тобто клінічний дебют РС. Під час вагітності у 8,4% жінок відбувся рецидив. У перший рік після пологів у 26,4% трапився рецидив. У той же час загальна річна частота рецидивів знизилася з 0,39 до вагітності до 0,07-0,14 під час вагітності, при цьому в післяпологовому періоді активність захворювання не відновлювалася.

Результати роботи американських вчених контрастують з висновками історичного дослідження, проведеного більше 20 років тому, котре виявило підвищений ризик рецидиву після пологів у порівнянні із таким ризиком до вагітності. Протягом останніх 20 років неврологи консультували своїх пацієнток про те, що народження дитини може збільшити ризик їх рецидиву, ґрунтуючись на результатах цієї «архаїчної» роботи.

Джерело: Medscape

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я