На Одещині госпіталізували пацієнта з підозрою на сибірку

228

У Саратському районі до медзакладу забрали чоловіка, у якого запідозрили сибірку. Таку інформацію озвучив Сергій Дементьєв, заступник голоси Одеського обласного лабцентру МОЗ.

На Одещині госпіталізували пацієнта з підозрою на сибірку

Він пояснив, що 7 серпня був виявлений випадок підозри на сибірку у чоловіка, який займається заготівлею туш домашньої худоби. За словами чиновника, також з’ясували коло контактних осіб, серед яких є неповнолітня дитина.

«У п’ятницю зареєстровано випадок підозри на сибірку. Це чоловік, який професійно займається заготівлею туш. У сімейному осередку – п’ять контактів, зокрема дитина. Вони отримують профілактичне лікування», – розповів він.

Чоловік мешкав у селищі Фараонівка. Його госпіталізований до Саратської райлікарні, де зараз він отримує необхідну терапію.

Також зазначається, що пацієнт звернувся до лікаря, бо на нозі виявив характерний шкірний висип. У чоловіка медики взяли проби, які направили до лабораторії Києва для здійснення ПЛР-аналізу для з’ясування підсумкового діагнозу.

Наразі у Саратському районі веде роботу спецкомісія, яка здійснює низку протиепідемічних заходів в епіцентрі зараження. Фахівці встановлюють джерела ймовірного інфікування. Також комісія вивчає стан, у якому перебуває домашня худоба та туші у Саратському та Тарутинському районах, де проходила закупівля сировини та живої худоби.

Пан Дементьєв наголосив, що на Одещині попередній випадок сибірки був зафіксований 2018 році в тому ж Саратському районі. Тоді заразилися 5 людей при обробленні туші полеглої корови. Ця тварина не мала щеплення.

Також він підкреслив, що до 2018 року в регіоні спалахів сибірки не було близько 30 років. Можливо, що у зв’язку з тривалою відсутністю загрози зараження, місцеві мешканці проявили недбальство і перестали здійснювати вакцинацію домашньої худоби.

Чиновник також сказав, що наразі, в області наявні 428 поховань худоби, які померли через сибірку. З цієї кількості в Саратському районі наявні 22 скотомогильника.

За припущеннями заступника керівника лабцентру, восени, коли підуть дощі, ґрунтові води можуть розмити поховання. Він не виключає, що надалі худоба буде інфікуватися сибіркою на пасовищах. Люди, які працюють у цій сфері, також можуть заразитися через особливості власної діяльності.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я