На Харківщині виявили низку порушень щодо COVID-надбавок медикам

432

В ході перевірки в Харківській області в 31 медзакладі було складено 87 приписів про порушення, які стосувалися виплати надбавок для медпрацівникам, що задіяні у боротьбі з COVID-19. Таку інформацію передає Суспільне.

Світлана Капуста, заступниця очільника Головного управління Держпраці у Харківській області сповістила, що головним порушенням було недонарахування коштів або затримка виплат медикам.

Лікарні перевіряли протягом червня і липня. За результатами інспекції було складено 87 приписів. Головна вимога – ліквідувати виявлені порушення та не допускати їх у майбутньому.

На керівників медзакладів також склали 13 адмінпротоколів за порушення термінів виплати або ненарахування зарплат. Також 6 адмінпротоколів склали за несвоєчасне повідомлення про випадки інфікування медиків на коронавірус.

Зазначається, що затримка виплата надбавок пов’язана з тривалими бюрократичними процедурами.

«Доплати за COVID нараховуються медичними установами з грошей, які надходять з Національної служби здоров’я. Ці кошти надходять на підставі договору з цією службою. Перші договори були укладені медустановами в травні. Перші кошти з цього фонду надійшли в установи вже в кінці травня, на початку червня. Тому це і призвело до термінів порушення виплат за той же квітень, травень», – пояснила чиновниця.

За словами Олександра Євтушенка, заступника керівника відділу з питань гігієни праці Головного управління Держпраці області, наразі тривають 343 розслідування випадків інфікування медпрацівників COVID-19, а 81 розслідування вже завершено. За підсумками розслідувань, у 55 випадках зараження було пов’язане з професійною діяльністю медиків.

Пан Євтушенко пояснив, що причинами зараження медиків була невідповідність умов праці та оснащення медзакладів.

«Серед цих випадків є наступні причини: не відповідає приміщення, оснащення лікарні, яка була включена в першу хвилю, тим умовам, з якими їм довелося зіткнутися. Тобто терапевтичний профіль це одне, інфекційний – зовсім інше. Чи не були оснащені певним чином палати, не були виділені зонування лікувальних установ, в зв’язку з чим відбувалося інфікування медпрацівників», – підкреслив він.

Згідно інформації Харківської ОДА, з початку епідемії станом на 4 вересня в регіоні коронавірусну інфекцію підхопили 464 медики, з яких 446 одужали та 3 померли.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я