На Чернігівщині буде сім госпітальних округів замість чотирьох?

282

Про це під час презентації «Плану перспективного розвитку Чернігівської області на 2019-2021 рр.», що на минулому тижні відбулася в Чернігівській обласній адміністрації, заявив Голова ОДА.

«Для Чернігівської області оптимальний варіант — 7 госпітальних округів і 7 майбутніх районів, саме так пропонувалося й раніше. У цьому моя позиція залишається незмінною. Для прикладу Сумська область з площею 23,8 тис. кв кілометрів має 6 госпітальних округів, а Чернігівська область (31,9 тис. кв кілометрів), яка є другою за територію в Україні й територіально в 1,3 разу більшою за Сумську, — 4. Сказати, що там набагато більше населення, то ні, максимум різниця — 100 тис. І при цьому в них 6 округів, а у нас — 4. Це нелогічно. Треба враховувати особливості регіону: Чернігівська область друга в країні за площею, з низькою щільністю населення, великими відстанями між населеними пунктами, тож у нас повинно бути 7 округів», — зазначив Голова Чернігівської ОДА Олександр Мисник. І вказав, що підготував доручення своїм підлеглим опрацювати всі можливі варіанти формування госпітальних округів. «Розумію, що втрачено багато часу, але намагатимемося донести свою позиції до Кабінету Міністрів України», — наголосив він.

Нагадаємо, що на початку 2017 року Кабінет Міністрів відхилив проект, розроблений обласними спеціалістами за участі вчених Інституту стратегічного розвитку за підтримки попереднього Голови Чернігівської ОДА Валерія Куліча. Цей план передбачав створення на території області 7 госпітальних округів із центрами в містах Чернігів, Корюківка, Мена, Бахмач, Прилуки, Ніжин, Бобровиця. Основна причина відхилення проекту: начебто запропоновані округи, хоч і мали понаднормативну площу, однак за кількістю населення не дотягували до нормативів МОЗ. У результаті на Чернігівщині затвердили 4 округи, які «нарізали» без урахування особливостей регіону.

На сьогодні розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 р. №205-р в області затверджено 4 госпітальні округи: Чернігівський (з населенням понад 500 тис. осіб) із центром у м. Чернігів, Прилуцький округ з центром у м. Прилуки, Ніжинський із центром у м. Ніжин та Північний, центр якого поки що не визначено.

Крім того, Олександр Мисник повідомив, що одним із пріоритетних напрямків «Плану перспективного розвитку» є розвиток сільської медицини. У рамках державної програми «Сільська медицина» на Чернігівщині планують побудувати 21 амбулаторію загальної практики-сімейної медицини, які матимуть сучасне технічне оснащення і автотранспорт. Автомобілі для нових амбулаторій уже закуплені.

«Зараз по трьох амбулаторіях вже розпочато будівництво, по трьох підписані договори, ще по семи підписуються договори на цьому тижні. Сподіваюся, процес будівництво нових амбулаторій буде завершений протягом першого півріччя», — зазначив голова Чернігівської ОДА. Він також додав, що найперспективнішим медичним проектом вважає створення центру пересадки кісткового мозку на базі Чернігівського онкологічного диспансеру. «Це великий і потужний проект, можливо, ми його реалізовуватимемо три роки, розпочнемо цього року й закінчимо у 2021 році», — наголосив Олександр Мисник.

Олена БЕРЕЗКІНА, власкор «ВЗ» у Чернігівському регіоні

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я