На Черкащині сімейна лікарка підробляла COVID-сертифікати

98

Кіберполіція у Черкаські області викрила схему підробки сертифікатів вакцинації, яку налагодила сімейна лікарка. Медпрацівниця продавала фейкові паперові COVID-сертифікати по п’ять тисяч гривень – дані до електронного реєстру вона вносила з помилками, тому у застосунку «Дія» документи не були доступні. Про це повідомляє пресслужба кіберполіції Національної поліції України.

У Черкаській області сімейна лікарка підробляла COVID-сертифікати. Фото AFP.

Злочинну схему організувала 32-річна жінка, яка працювала сімейною лікаркою. Їй допомагала 48-річнна спільниця, яка була посередницею. Зловмисниці пропонували українцям у месенджерах одержати міжнародний сертифікат вакцинації без COVID-щеплення.

Зазначається, що за таку послугу лікарка встановила ціну у п’ять тисяч гривень. Жінка обіцяла клієнтам внести відомості про нібито проведену імунізацію від коронавірусу до відповідних електронних реєстрів, але вона навмисно робила помилки під час внесення даних. Документ не генерувався через застосунок «Дія», але лікарка видавала паперові сертифікати, що завіряла власною печаткою.

Правоохоронці провели обшуки на робочому місці фігуранток справи та у їх будинках, де були вилучені копії документів та медичних декларацій, печатки, мобільні телефони, банківські картки та підроблені сертифікати вакцинації. Наразі продовжуються слідчі дії та встановлюються особи, які придбали підроблені документи.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в комп’ютерах, автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) ККУ. Правопорушницям загрожує до шести років обмеження волі з позбавленням права займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Раніше стало відомо, що українські прикордонники виявили понад 500 фейкових COVID-сертифікатів з понад 300 тисяч документів, які перевірили з 21 серпня по 21 вересня. Працівникам Держприкордонслужби вдалося виявити підроблені сертифікати вакцинації за допомогою QR-коду та електронного пристрою, де встановлена спеціальна програма SafeBorde.

Нагадаємо, що в Україні відкрито близько 80 кримінальних справ через підробку документів про COVID-вакцинацію.

Також повідомлялося, що у Міністерстві охорони здоров’я України розробили проєкт закону щодо запровадження кримінальної відповідальності за виготовлення фейкових довідок про вакцинацію проти коронавірусної хвороби.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я