Миколаєву не вистачає 3,6 млн гривень на інсуліни для діабетиків

109

У Миколаєві на забезпечення хворих на цукровий діабет інсуліном до кінця року в бюджеті міста не вистачає ще 3,6 млн гривень. Управління охорони здоров’я зверталося за допомогою до обласної ради, однак там із запитуваних 5,3 млн гривень погодилися виділити лише 1,6 млн.

Інсулін

Таку інформацію сповістила 6 листопада 2019 року Ірина Шамрай, начальниця міського відділу охорони здоров’я під час засідання постійної депутатської комісії з питань бюджету Миколаївської міськради.

За її словами, станом на 6 листопада витрати на інсулінозалежних хворих в Миколаєві становлять 15 млн 363 тисячі 474 гривні:

  • з державного бюджету – 6 млн 341 гривня;
  • за рахунок залишків коштів субвенцій – 6 млн 25 тисяч гривень;
  • з обласного бюджету перерозподілено 220 тисяч гривень.

Також 4 листопада поточного року на постійній обласної комісії перерозподілено ще 1 670 600 гривень.

Шамрай додала, що у області просили 5 млн 300 тисяч гривень, однак там погодилися виділити лише третю частину.

«По залишках, які залишилися в наших установах ми зібрали ще 1 мільйон 106 тисяч, які вже використали. На сьогоднішній день ліміти на листопад і грудень складають нулі. З урахуванням того, що область перерозподілила нам 1,6 мільйона, хоча ми просили у них 5 мільйонів 300 тисяч, потреба в дофінансування становить 3 мільйони 607 тисяч 908 гривень до кінця поточного року для забезпечення хворих інсуліном» – повідомила вона.

Начальниця міського відділу охорони здоров’я акцентувала увагу на тому, що міськрада в свою чергу профінансував в грудні 2018 року і в цьому році майже 63 мільйони на співфінансування обласних державних програм.

«Ми дуже сподівалися на відгук, що нам перерозподілять ці кошти. Ми до сих пір ще чекаємо, 1,6 мільйона у нас ще є – сьогодні-завтра забезпечуємо пацієнтів, але ви повинні розуміти, яка ситуація», – сказала пані Шамрай.

Також вона додала, що 5 листопада 2019 року відбулася зустріч з мером Олександром Сенкевичем і директором фіндепартаменту Вірою Святелик з цього приводу, на якій з’ясувалося, що перерозподілити залишки з медицини немає можливості, тому що всі свої кошти медицина вже використовувала.

На уточнююче запитання депутата Сергія Карцева «де копати 3 мільйони», Шамрай відповіла, що в обласному бюджеті і додала, що переговори з областю з цього питання ще ведуться, і вони обіцяють виділити потрібну суму. При цьому вона додала, що міський відділ охорони здоров’я очікує отримання державної субвенції, однак зазначила, що в минулому році аналогічна субвенція поступила на рахунок аж 25 грудня.

«Якщо депутати обласної ради за інформацією від нас піднімуть це питання, то вони можуть проголосувати або не проголосувати, з урахуванням того, щоб перенаправити 3,6 мільйоні не на комп’ютери, на які вони хочуть направити, а на інсулін», – заявив голова комісії Олександр Бернацький.

Депутати Сергій Карцев і Олександр Бернацький домовилися про те, щоб обговорити це питання з колегами в області для прийняття рішення на сесії облради. Якщо ж облрада не дасть 3,6 млн грнивень, то гроші будуть шукати в міському бюджеті.

Джерело: Известия Николаев

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я