МОЗ знову обмежується удаваною стурбованістю

454

Міністерство охорони здоров’я офіційно заявило про стурбованість ситуацією, що склалася у сфері рецептурного відпуску комбінованих лікарських засобів, які містять кодеїн. Але методи подолання аптечної наркоманії залишаються формальними. Кому ж стане легше від такої «стурбованості»?

За інформацією МВС ліки, що містять кодеїн, активно використовуються наркозалежними особами для виготовлення в побутових умовах наркотичних засобів і психотропних речовин амфетамінового ряду, а також для немедичного вживання у великих кількостях з метою досягнення стану наркотичної ейфорії.

Зокрема значного поширення серед наркозалежних осіб набув наркотичний засіб дезоморфін — вони самотужки виготовляють його з кодеїновмісних препаратів.

Так, за інформацією Експертної служби МВС упродовж 2014 р. та І півріччя 2015 р. підрозділами служби було проведено 186 експертних досліджень цього наркотичного препарату (під час їх виконання вивчено 1 тис. 911 об’єктів) і 335 експертних досліджень (6 тис. 582 об’єктів) за фактами вилучення лікарських засобів, які містять у своєму складі кодеїн.

Крім того, періодично з’являється резонансна інформація про збільшення фактів відпуску без рецепту з аптек комбінованих кодеїновмісних лікарських засобів. Це може бути наслідком послаблення державного нагляду за відпуском.

Своєю чергою МОЗ пояснює: «Послаблення державного нагляду відбувається внаслідок запровадження мораторію на проведення перевірок підприємців Держлікслужбою (мораторій діє із серпня 2014 р.)».

Звернення МОЗ до Держлікслужби з проханням «здійснити в межах компетенції заходи щодо посилення контролю за дотриманням порядку відпуску з аптечних закладів рецептурних комбінованих лікарських засобів, що містять у своєму складі кодеїн» виглядає відвертим перекладанням відповідальності. Держлікслужба вже неодноразово вказувала: ситуацію можна покращити лише за умови внесення змін до нормативних актів і зарахування цієї групи лікарських засобів до переліку препаратів, які підлягають предметно-кількісному обліку, із чим вона вже неодноразово зверталася до Міністерства охорони здоров’я. Проте МОЗ не помічає цієї аргументації, граючи на руку виробникам кодеїновмісних пігулок.

За матеріалами прес-служби МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я