МОЗ розпочало публічні консультації з лікарями щодо ліцензування

1160

У першій публічній консультації щодо впровадження професійного ліцензування лікарів, яка відбулася 11 квітня у Києві, взяли участь понад 40 лікарів, представників професійних асоціацій, адміністраторів закладів охорони здоров’я, повідомляє МОЗ.

Потреба у трансформації системи доступу до професії лікаря є актуальною у суспільстві. Консультації покликані удосокналити механізм запровадження принципово інших правил, зокрема створення нового нормативного регулювання. Чесне обговорення змін, що пропонуються до втілення, знайшло багато схвальних відгуків від представників професійної спільноти.

«Зараз ми відчуваємо, що ми теж причетні до змін. Адже МОЗ України розуміє важливість лікарів. Раніше процеси, які відбувались в МОЗ України, були відсторонені», — зауважує Скульська Світлана, голова Стоматологічної асоціації Київської області, заслужена лікарка України, кандидатка медичних наук.

Учасники консультації, що пройшла у столиці, підтримали пропозицію закріплення на законодавчому рівні принципів доступу до професії лікаря. Проте постає питання: хто і як формуватиме Ліцензійну раду — орган, що прийматиме рішення про надання, подовження або скасування ліцензії.

МОЗ України наголошує, що формат публічних консультацій став свідомим вибором уряду саме для того, щоби почути думку лікарів з усієї країни та долучити професійну спільноту до розробки законопроекту про ліцензування лікарів та відповідні нормативно-правові акти з урахуванням позицій всіх заінтересованих сторін.

Наступна публічна консультація відбудеться у Львові 23 квітня. Також консультації відбудуться в інших містах України:

  • Ужгороді – 24 квітня,
  • Вінниці – 3 травня,
  • Сумах – 7 травня,
  • Харкові — 14 травня,
  • Дніпрі – 17 травня,
  • Черкасах – 4 червня,
  • Одесі – 7 червня,
  • Рівному – 11 червня.

Взяти участь у публічних консультаціях можуть лікарі з усіх сіл, селищ, міст, громад України.

Докладно про консультації можна дізнатись на сайті МОЗ.

Публічні консультації проводить МОЗ України спільно з Офісом ефективного регулювання за сприяння NDI Ukraine та Інституту «Республіка» та завдяки підтримці Уряду Сполученого Королівства Великої Британії та Фонду ефективного врядування (GGF).

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я