МОЗ оприлюднило умови та порядок проведення пілотного проекту вторинної медичної допомоги

3708

На сайті МОЗ України оприлюднено для громадського обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання проведення пілотного проекту з реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для амбулаторно-поліклінічної вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги».

Метою проекту є, зокрема, тестування нового механізму фінансування вторинної медичної допомоги. Це дозволить оцінити роботу системи на практиці і зрозуміти її слабкі місця. Пізніше ця інформація дозволить визначити оптимальну систему організації програми медгарантій для подальшого реформування системи охорони здоров’я.

Пілотний проект запроваджується з 01.07.2019 р. до 31.12.2019 р. за програмою медичних гарантій для амбулаторно-поліклінічної вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги. До нього увійде 45 видів медичних послуг, спрямованих на діагностику захворювань з трьох наступних груп:

1) лабораторні дослідження;

2) інструментальні дослідження;

3) ендоскопії та інтервенції.

До участі в пілотному проекті можуть долучитися і комунальні і приватні медичні заклади, а також лікарі-ФОПи — підприємці, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, крім обласних. У проекті не зможуть взяти участь також і стоматологічні, наркологічні, психоневрологічні, психіатричні, інфекційні, туберкульозні, шкірно-венерологічні заклади та заклади громадського здоров’я.

Проектом передбачено критерії, яких мають дотримуватися суб’єкти, що бажають взяти участь у проекті, спрямовані на зниження ризиків утворення черг для отримання пріоритетних послуг. Зокрема:

  • відповідність вимогам, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 р. № 391;
  • наявність медичних виробів, необхідних для надання пілотних послуг;
  • наявність комп’ютерного обладнання (ноутбуки, планшети, стаціонарні комп’ютери, інші електронно-обчислювальні засоби) з підключенням до системи.

На реалізацію проекту буде виділено 2 млрд грн. Ціна договору узгоджуватиметься сторонами та фіксуватиметься в ньому, виходячи із запропонованої в заяві про укладення договору вартості послуг, які планує надавати заявник. Направлятиме на ці послуги лікар, з яким пацієнт уклав декларацію за допомогою електронної системи. Послуги будуть оплачуватись за тарифом, що встановлено постановою згідно з переліком. Сума оплати визначатиметься як добуток сумарної кількості наданих пілотних послуг на підставі внесених у систему медичних записів та звіту, у межах бюджетних асигнувань.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я