МОЗ обіцяє до кінця березня оновити обладнання у відділеннях ЕМД

320

Команда МОЗ запроваджує четвертий етап реформи екстреної меддопомоги – оновлення матеріально-технічного забезпечення. Відтак, до кінця березня планується доправити та встановити нове медобладнання для 212 відділень ЕМД в опорних медустановах. Відділення ЕМД мають отримати 161 комп’ютерних томографи, 152 цифрові рентген-апарати і 170 апаратів УЗД, які закупили торік на суму 3,3 млрд грн. Таку інформацію сповістила під час брифінгу Світлана Шаталова, заступниця очільника МОЗу.

МОЗ обіцяє до кінця березня оновити обладнання у відділеннях ЕМД

Зазначається, що цього року програма обладнання триває. У Держбюджеті передбачається 2 млрд грн для ЕМД та оснащення приймальних відділень опорних медзакладів.

Також чиновниця зазначила, що окрім медобладнання, реформа торкнеться і медперсоналу, який навчатимуть надавати допомогу згідно міжнародних стандартів.

«Але матеріальна база – лише інструмент. Людей рятують люди. Тому друга частина реформування стосується навчання за міжнародними стандартами лікарів і медичного персоналу новим правилам та підходам до реанімаційних дій щодо пацієнтів, які потрапляють у відділення в ургентних станах», – роз’яснила заступниця голови відомства.

У МОЗ планують розглянути досвід Австралії, Польщі та Ірландії щодо створення системи надання ЕМД на госпітальному етапі. Один з найголовніших критеріїв якої – адаптація до українських реалій сучасних підходів до лікування хворих.

Зазначається, що даний проєкт реалізується завдяки спільній роботі МОЗ та Світового банку в межах ініціативи «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

Також планується й врегулювати нормативно-правову базу, що дозволить окреслити можливі напрямки подальшого розвитку та розбудови відділень ЕМД. Над цим питанням вже працює група експертів.

Потім проєкт перейде до наступної фази – практичної. Серед медустанов, що надають ЕМД, буде обрано близько 10 пілотних медзакладів, на базі яких проходитиме навчання медпрацвників, згідно міжнародної практики. За її словами, також буде напрацьований новий системний підхід у механізмах роботи відділень.

Пані Шаталова підкреслила, що відомство працює над тим, що кожен медпрацівник одержав знання та навички з порятунку життя людини, тими інструменти, які дозволять ухвалювати правильні і своєчасні рішення на догоспітальному та госпітальному етапах.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я