МОЗ: Недовіра до вакцин – “тренд” пострадянських країн

149

Згідно даних дослідження Wellcome Global Monitor, 79% населення в світі погоджуються з тим, що вакцини безпечні. В Україні тих, хто згоден с цим твердженням – лише 29%. Дані опитування свідчать про те, що низький рівень довіри до вакцин склався у постсовєцьких країнах.

Дані дослідження також свідчать, що 84% людей в світі вважають вакцинацію ефективною, проте в Україні таких людей лише 50%. Опитування проходило більше ніж у 140 країнах світу за участі 140 000 осіб.

Дослідження демонструє загальний тренд – низький рівень довіри до вакцин в постсовєцьких країнах. Совєцька система сприяла недовірі до держави, зокрема і до системи охорони здоров’я, вважають у МОЗ.

Варто зазначити, що зараз в нашій країні дуже низький рівень вакцинації дітей до 1 року. За даними на 2018 рік, вакцинація від поліомієліту становить 71%, 69,3% – від дифтерії та правця, 67 % – від Гепатиту В.

Такій ситуації значно «допомогли» представники руху активакцинальників, які навмисне підривають довіру громадян до програми імунізації. Люди сприймали фейкову інформацію та відмовлялися від щеплень. Зараз в Україні створюється високий ризик спалаху небезпечних хвороб.

Відмова робити щеплення від кору вже має наочні наслідки: з початку 2019 року захворіло 57 000 українців, з них 18 людей померло.

Складна ситуація з дифтерією. Поки що виникають поодинокі випадки, але є загроза спалаху цієї хвороби.

МОЗ України звертається до всіх громадян, щоб вони перевірили наявність проведеної вакцинації у дітей та ревакцинації у дорослих. В разі нагальної потреби слід якомога швидше зробити щеплення.

Дорослі та діти можуть безкоштовно зробити щеплення. Для цього слід прийти на консультацію до свого сімейного лікаря.

Джерело: МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я