Медики виявили небезпечний синдром у дітей, які перехворіли на COVID-19

1947

Американські дослідники повідомили про випадки нового захворювання, яке вразило сотні дітей, що перенесли COVID-19 з початку 2020 року.

Мова йде про мультисистемний запальний синдромом у дітей (MIS-C). Цей стан пов’язують з коронавірусною інфекцією. Він може з’являтися у дітей навіть після дуже легкої форми COVID-19. Але легке перенесення захворювання не гарантує, що наступний випадок MIS-C не буде фатальним, зауважили американські медики.

За словами Альваро Морейра, неонатолога з Центру медичних наук Університету Техасу в Сан-Антоніо, для розвитку MIS-C у дітей не обов’язково мають бути класичні симптоми коронавірусу. 

Медик зауважив, що діти взагалі можуть переносити захворювання безсимптомно, але через декілька тижнів в їхньому тілі може виникнути збільшене запалення.

«У дітей може не бути ніяких симптомів, ніхто не знав, що у них є хвороба, і через кілька тижнів у них може розвинутися це перебільшене запалення в тілі», – сказав він.

Команда дослідників під керівництвом Морейра у цьогорічному огляді меддосліджень MIS-C виявили майже 40 обсерваційних досліджень за участю в цілому 662 дітей-пацієнтів, у яких розвинувся синдром.

Основними характеристиками MIS-C є запалення багатьох частин тіла (мозок, шкіра, легені, очі, нирки, серце). Керівник дослідження підкреслив, що ці симптоми можуть нагадувати два інші стани (хвороба Кавасакі і синдром токсичного шоку),  але кількість і розповсюдження загального запалення в MIS-C гірше.

Морейра попереджає, що це може призвести до летальних випадків, бо одразу ураження отримують декілька систем органів.

Через декілька місяців після початку епідемії, лікарі у команді Морейра мають вже більш чітку картину того, який вигляд має MIS-C, але ще багато чого про цей синдром залишається невідомим.

У дослідженні 662 випадків, які аналізуються в огляді науковців, 71% дітей були переведені до реанімації, а середня тривалість перебування в медзакладі склала близько 8 днів. У кожного з пацієнтів була лихоманка, у 73,7% – біль в животі та діарея, 68,3% – блювання. Як звичайні явища також спостерігався кон’юнктивіт та шкірний висип.

Слід зазначити, що 11 дітей, які приймали участь у дослідженні, загинули. Медики відзначають, що загалом у дітей з MIS-C летальність становить близько 1,7% всіх пацієнтів-дітей в цьому дослідженні, але за їх словами, цей показник може бути значно вищим, ніж рівень смертності дітей, хворих на коронавірус (близько 0,09%).

Науковці також повідомили, що висловлювали побоювання щодо того, як MIS-C може вплинути на роботу дитячого серця. У дослідженні приблизно 90% дітей пройшли ЕКГ, і відхилення продемонстрували 54% отриманих результатів.

Містер Морейра зауважив, що таким дітям слід пройти декілька УЗД, щоб з’ясувати, чи мине це або лишиться на все життя.

«Це діти, яким потрібно серйозне спостереження за допомогою декількох ультразвукових досліджень, щоб побачити, чи зважиться ця проблема або залишиться з ними до кінця їхнього життя. Це катастрофа для батьків, у якого був раніше здорова дитина», – наголосив він.

Джерело: Science Alert

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я