Медичний расизм? В США виявили упереджене ставлення лікарів до чорношкірих пацієнтів

278

Американські дослідники з’ясували, що расова упередженість в медичних установах процвітає у США вже не перший рік. Дослідники в сфері медицини визначили, що «широко використовуваний» алгоритм прогнозування ризиків, профілактики та лікування захворювань має «значний расовий ухил».

Расизм в медицині

Було доведено, що незважаючи на той факт, що творці алгоритму не розглядали безпосередньо етнічну приналежність пацієнтів, їх акцент на медичні витрати явно показує, що компанії, які постачають препарати, так і самі лікарі нерідко недооцінюють потреби чорношкірих пацієнтів у медичній допомозі.

На території Сполучених Штатів більш хвора чорношкіра людина отримає точно такий же «показник ризику», що і більш здорова біла людина. Немає точної інформації з чим саме це пов’язано, але дехто каже, що так відбувається через те, що лікарі, коли бачать темношкірих людей відразу ж думають, що вони просто не зможуть витратити достатню кількість коштів на своє лікування.

За підсумком дослідження було визначено і те, що лише 17,7% темношкірих людей на території Америки отримують дійсно повноцінну медичну допомогу, якої вони і потребують.

«У тому випадку, якщо повністю буде усунуто алгоритмічне зміщення, число чорношкірих пацієнтів, які отримують повноцінну медичну допомогу якої вони потребують, зросте з 17,7% до 46,5%», – зазначили дослідники.

Було запропоновано відразу кілька методів, за допомогою яких і має бути усунуто вищевказане алгоритмічне зміщення. Одним з найбільш потенційно дієвих і робочих методів може бути звичайна зміна маркувань препаратів.

Суть в тому, що на сьогоднішній день вони позначаються цінами, і це дуже сильно впливає на упередженість по відношенню до окремих рас. Однак все може змінитися, якщо препарати будуть позначатися не за ціною, а за захворюваннями, проти яких вони діють.

Джерело: Engadget

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я