Медичний халат на короткий рукав: дослідники рекомендують відмовитися від антисанітарної лікарняної форми

6403

На думку спеціалістів з Американського товариства епідеміології, докторам не слід носити прикраси на рівні нижче ліктя, також варто відмовитися і від одягу з довгим рукавом.

Правила не носити довгий рукав або аксесуари та прикраси нижче ліктя дотримуються в Нідерландах і Великобританії, проте для нас це поки не дуже звично – тим паче, у холодний сезон. Проте, в Американському товаристві епідеміології охорони здоров’я впевнені, що медпрацівникам краще йти до пацієнтів в одязі з коротким рукавом. Все, що «звисає» на руці нижче ліктя, на думку дослідників, тільки провокує розмноження і поширення бактерій. А короткий рукав, як повідомляє австрійське видання kurier.at, присікає спроби мікробів розмножитися, принаймні, швидкість їх розмноження знижується. Так що, в разі, якщо руки не будуть контактувати з брудними рукавами, дотримуватися чистоти буде набагато простіше. Такі дані дослідники отримали, спостерігаючи за передачею хвороботворних мікроорганізмів у працівників, які використовують спецформу з довгим і коротким рукавом. Тим більше, що, згідно з іншими дослідженнями, свої халати лікарі перуть, в кращому випадку, раз на місяць. У той же час, бактерії з’являються на свіжовипраному халаті вже через пару-трійку годин. Таким чином, медики самі можуть заражати своїх пацієнтів – їх халати часто є рознощиками бактерій, серед яких можуть бути і стійкі до медикаментів. Наприклад, під час роботи вчені виявили, що на 16% халатів є золотистий стафілокок, при зараженні яким більшість антибіотиків не дають результату. Майже половина містить на собі грамнегативні штами бактерій, серед яких – ентеробактерії і легіонелли. І якщо людина з міцним здоров`ям перенесе таку зустріч без наслідків, то пацієнт зі слабким імунітетом може підхопити заразу, яка стане причиною подальших проблем зі здоров’ям – від інфекцій шкіри до сепсису і пневмонії.

Не тільки білий халат таїть в собі загрозу. Бактерії причаїлися і на стетоскопах, телефонах і планшетах, аксесуарах та інших предметах, з якими контактують лікарі. Наприклад, дослідження показали, що на одязі хірургів містяться ті ж бактерії, що і в ранах їх пацієнтів. Також і у медсестер.

Джерело: kurier.at

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я