Людство створило ідеальне середовище для поширення хвороб, це не остання пандемія – вчені

469

Дослідники наголошують, що людство створило ідеальне середовище для передачі захворювань від дикої природи людям і для їх швидкого розповсюдження. Цей процес значно прискорюють посягання людини на природу. До такої думки дійшли експерти з охорони здоров’я університету Ліверпуля, які вивчають способи і місця виникнення нових захворювань. Таку інформацію передає BBC News.

В рамках своїх досліджень, вони розробили систему розпізнавання закономірностей для прогнозування того, які захворювання дикої природи становлять найбільшу небезпеку для людини.

«За останні 20 років у нас було шість значущих загроз: SARS, MERS, Ебола, пташиний грип і свинячий грип. Ми ухилилися від п’яти куль, але шоста наздогнала нас», – заявив в інтерв’ю телеканалу професор Метью Бейліс.

За його словами, це не остання пандемія, з якою доведеться зіткнутися людству, тому науковцям варто зосередитися на вивченні хвороб в дикій природі.

Бейліс і його колега розробили систему закономірностей, яка може досліджувати велику базу даних по кожному відомому захворювання дикої природи.

Серед відомих науці тисяч бактерій, паразитів і вірусів ця система визначає ключі, які ховаються під кількістю і типами заражених ними видів. Вона використовує ці підказки, щоб виявити, які саме з цих патогенів становлять найбільшу загрозу для людини.

Якщо патоген позначений як пріоритетний, за словами вчених, вони могли б направити дослідницькі зусилля на пошук профілактичних або лікувальних заходів до того, як станеться якийсь спалах.

«Це буде ще одним кроком в цілому, щоб з’ясувати, які хвороби можуть викликати пандемію, але у нас спостерігається прогрес», – зазначив професор Бейліс.

Багато вчених солідарні з тим, що саме наша поведінка: вирубка лісів і посягання на середовище проживання диких тварин – все це сприяє частішому поширенню хвороб від тварин до людини.

За словами професорки Кейт Джонс з Університетського коледжу Лондона, отримані дані «в основному свідчать про те, що видозміни людиною екосистеми, що відрізняються більш убогим біорізноманіттям: сільськогосподарські або плантації ландшафти, частіше асоціюються з підвищеним ризиком для людини багатьох інфекцій».

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я