Людмила Мухарська: нацпрограма з ІФА-тестування на антитіла до COVID-19 – гарна ідея

73

В Україні запровадження національної програми з ІФА-тестування на антитіла до коронавірусної інфекції могло б допомогти у дослідженні імунного прошарку населення. Про це заявила епідеміологиня, заслужена лікарка України Людмила Мухарська, пише УНН.В Україні запровадження національної програми з ІФА-тестування на антитіла до коронавірусної інфекції могло б допомогти у дослідженні імунного прошарку населення. Про це заявила епідеміологиня, заслужена лікарка України Людмила Мухарська, пише УНН.

Вона підкреслила, відповідне дослідження можна проводити не прив’язуючись до імунізації. На думку епідеміологині, необхідно знати, яка кількість громадян захищена, щоб ухвалювати правильні управлінські рішення. Мухарська доповнила, що, ймовірно, у деякій групі населення є багато тих, хто має захист.

«Національна програма з ІФА-тестування на антитіла IgG до коронавірусу – гарна ідея. Розумієте, нам потрібно знати, скільки захищених людей у державі, щоб потім правильно приймати якісь управлінські рішення. Можливо, у нас серед якоїсь групи населення достатньо багато захищених людей, і тоді можна дивитися, які протиепідемічні заходи потрібно проводити в цій конкретній групі. Це можна робити, не прив’язуючись до вакцинації», – пояснила вона.

Лікарка зауважила, що люди, які мають антитіла до COVID-19, можуть відкласти імунізацію. Вона порадила пройти ІФА-тест, щоб виявити чи є антитіла в організмі, а потом приймати рішення щодо щеплення.

«Якщо люди мають антитіла – вони можуть відкласти вакцинацію», – резюмувала Мухарська.

Раніше стало відомо, що лікар-імунолог, бактеріолог вищої категорії, доктор медичних наук, Андрій Волянський заявив про необхідність шукати людей без антитіл і рекомендувати вакцинацію їм.

Нагадаємо, що у Центрі громадського здоров’я МОЗ України оприлюднили дані дослідження, згідно з яким близько 40% громадян мають антитіла до SARS-CoV-2. У дослідженні фахівці проаналізували зразки крові 6 398 дорослих українців, яких обрали випадково.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я