ЛЬВІВЩИНА: «НОВЕ ЖИТТЯ» – БЕЗ ПОЛІТИКИ

1693

У Львівській обласній державній адміністрації відбулося засідання робочої групи з реалізації проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства».

Національний проект здійснюється на виконання Указу Президента України «Про заходи щодо визначення і реалізації проектів із пріоритетних напрямів соціально-економічного та культурного розвитку» та Указу Президента України щодо реформування системи охорони здоров’я, спрямованої на підвищення якості і доступності медичної допомоги для громадян України.Метою проекту є зниження материнської, перинатальної смертності, дитячої захворюваності, інвалідизації та смертності шляхом структурної реорганізації системи надання медичної допомоги жінкам (під час вагітності та пологів), новонародженим дітям. А також підвищення рівня доступності та якості пологової допомоги, її безпечності та економічного використання ресурсів.

У засіданні робочої групи брали участь керівник Національного проекту «Нове життя — нова якість охорони материнства і дитинства» Віктор Сірман, голова Львівської ОДА Михайло Костюк, заступник голови — керівник апарату ЛОДА Іван Груник, в.о. начальника ГУОЗ ЛОДА Орест Середа, заступник начальника ГУОЗ ЛОДА — начальник відділу медичної допомоги населенню Ірина Микичак, голова постійно діючої комісії з питань охорони здоров’я, материнства та соціального захисту, головний лікар Миколаївської ЦРЛ Богдан Чечотка, директор інституту спадкової патології НАМНУ професор Олег Гнатейко, зав. кафедри акушерства і гінекології ЛНМУ ім. Д. Галицького, професор Віра Пирогова, головний лікар львівського обласного клінічного перинатального центру Лариса Янів, провідні акушери-гінекологи Львівської області, керівники профільних управлінь, дотичних до реалізації проекту (капітального будівництва).

Зустріч розпочав голова Львівської ОДА Михайло Костюк, який зазначив, що будь-яка медична реформа медицини повинна йти через реформування первинної ланки медицини: «Цього року ми плануємо забезпечити відповідним обладнанням 130 ФАПів та амбулаторій сімейної медицини, — сказав Михайло Дмитрович. — А взагалі, 2013 рік має стати кардинальним у системі первинної медицини. Зміни слід провести на сучасному рівні і дуже ефективно. Це стосується реконструкції ФАПів, забезпечення сільського населення медикаментами за поміркованими цінами, а також забезпечення лікарів первинної ланки житлом і відповідним транспортом. І, звичайно, ми не залишимо поза увагою пріоритетний напрямок медицини — надання допомоги матерям і дітям».
Керівник Національного проекту Віктор Сірман повідомив, що порівняно з 90-ми роками материнська і дитяча смертність в Україні знизилася вдвічі, проте якщо порівняти ці показники з європейськими — вони вдвічі вищі.

«Даний проект — абсолютно аполітичний. Створення в усіх регіонах держави 27 високотехнологічних перинатальних центрів дасть змогу зменшити материнську і дитячу смертність, значно поліпшити якість надання медичної допомоги (особливо жінкам із групи ризику). Отже ідеологічна основа проекту — реорганізація перинатальної допомоги», — запевнив пан Сірман.

Заступник начальника ГУОЗ ЛОДА — начальник відділу медичної допомоги населенню Ірина Микичак у своїй слайдовій презентації ознайомила присутніх із демографічною ситуацією в області. Розповіла про регіоналізацію перинатальної допомоги на Львівщині (комплекс заходів із визначення перинатального ризику для матері і дитини). Пані Микичак зупинилась на впровадженні сучасних перинатальних технологій у пологових стаціонарах Львова та області.

Головний лікар перинатального центру Лариса Янів розповіла про медичні аспекти обслуговування породіль та новонароджених у ЛЩКПЦ, умови, створені у цьому медичному закладі для розродження жінок із важкою акушерською патологією, участь перинатального центру в міжнародних інноваційних проектах, запровадження практики партнерських пологів. Вона зазначила, що у Львівському перинатальному центрі щорічно народжується понад 3 тисячі дітей.

Щодо реалізації проекту у Львівській області: у грудні минулого року група експертів провела зовнішній перинатальний аудит, за підсумками якого визначено, що на Львівщині проект буде реалізовуватись на базі діючого обласного клінічного перинатального центру шляхом проведення високотехнологічної реконструкції приміщень, оновлення парку медичного обладнання. Орієнтовна вартість проведення реконструкції становить 56 млн гривень, вартість дооснащення сучасним медичним обладнанням — 16 млн гривень. Заплановано, що реконструкцію і дооснащення цього медичного закладу буде проведено за наступним розрахунком: 75% коштів виділять із державного і 25% — із обласного бюджету. У майбутньому, відповідно до рекомендацій експертів, у Львівській області має бути створено кілька закладів ІІІ (найвищого) рівня перинатальної допомоги і мережа міжрайонних перинатальних центрів.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Костюк підписав розпорядження щодо реалізації Національного проекту в області.

Під час його обговорення прозвучали побажання щодо створення на базі перинатального центру ІІІ рівня сучасного лабораторно-діагностичного блоку, центру телемедичних технологій, інформаційно-тренінгового центру.

Олена ГОНЧАРУК,
прес-служба ГУОЗ ЛОДА

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я