Лікарям вторинки з гірських районів відмінили 25%-ву надбавку. Чергове покращення?

598

Лікарі з надання вторинної медичної допомоги, які працюють в складних умовах гірської місцевості, залишилися без гарантованих законом доплат. Наразі їх виплачують лише лікарям первинки. Якщо ситуацію чимскоріш не виправити, то мешканці 715 гірських населених пунктів, де проживають сотні тисяч людей, серед яких здебільшого люди похилого віку, можуть залишитися без спеціалізованої медичної допомоги.

Лікарям вторинки з гірських районів відмінили 25%-ву надбавку. Чергове покращення?

Чому так сталося? «Внаслідок «помилки», свідомо допущеної Міністерством охорони здоров’я України на етапі впровадження другого етапу медреформи», – вважають учасниці Жіночого руху «За майбутнє» і вимагають від Міністерства охорони здоров`я виправити ситуацію. Мовляв, згідно з Законом України «Про статус гірських населених пунктів» та постановою КМУ №648 від 11.08.1995 р., особи, які працюють в гірських районах, повинні отримувати 25% надбавку до ставки. І медики не виключення. 

Чи зможуть чиновники повернути надбавку, сказати важко, адже механізм нарахування 25% до ставки відмінили тоді, коли відмінили ставку, тобто коли гроші пішли за пацієнтом. Така ж помилка була допущена при реформуванні первинки, але згодом, за особистої участі заступника міністра охорони здоров`я, лікарям первинного рівня надання медичної допомоги надбавку повернули.

Яким чином вирішуватимуть цю проблему з фахівцями вторинки? Навряд чи НСЗУ зможе нараховувати гірський коефіцієнт до пакетів. Скоріш за все це покладуть на плечі громад, та чи вистачить у них коштів? Зараз лікувальні заклади тримаються «на плаву» за рахунок ковідних доплат, але без них лікарні не зможуть себе утримувати і виплачувати лікарям зарплатню теж буде неможливо.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я