Лікарі з Ужгорода повідомили про брак кисневих апаратів

141

В Ужгородській міській клінічній лікарні склалася критична ситуація – медзаклад перевантажений через пацієнтів з коронавірусом, їм не вистачає апаратів для подачі кисню. Таку інформацію сповістив лікар Ярослав Глагола, який працює у медзакладі більше 30 років в інтерв’ю «Громадському».

Лікарі з Ужгорода повідомили про брак кисневих апаратів

Протягом останніх 6 місяців медик працює у відділенні, де надають допомогу хворим на коронавірусну інфекцію.

Він підкреслив, що цей мездаклад є опорним та єдиним, який приймає ургентних пацієнтів. Він пояснив, що наразі у лікарні 5 відділень перепрофільовані для лікування хворих на коронавірус.

«Ситуація критична та неконтрольована. Наша лікарня є опорною. Це єдина лікарня, яка несе цілодобову ургентну службу. ДТП, інфаркти, інсульти – хворих усіх цих випадків ми повинні забезпечити лікуванням. Наразі 5 відділень залучено під хворих на COVID-19. Серед них є відділення, які б не мали бути перепрофільовані», – наголосив він.

Пан Глагола додав, що у лікарні склалася катастрофічна ситуація з кисневою підтримкою хворих. Він підкреслив, що станом на ранок 9 листопада у медустанові перебувало 130 пацієнтів, а кисневих апаратів лише 26.

«Як показав ковідний досвід за ці півроку, мінімальна необхідність на 100 хворих – 80 апаратів у стаціонарі. Зараз кількість хворих зростає, і вже навіть якщо ми знайдемо 50 оксигенераторів, цього буде недостатньо», – додав він.

Медик зазначив, що на першому етапі госпіталізації для стабілізації стану хорового, вкрай потрібен кисень, бо без нього може постраждати мозок, що стане причиною інсульту або інфаркту.

Лікар розповів, що під час свого минулого чергування, він був змушений домовлятися з іншими відділенням, щоб вони виділили кисень.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я