«Ковідний» місяць попереду: інфекціоністка розповіла  про погіршення ситуації в Києві

79

У Києві складна ситуація із захворюваністю на коронавірусну інфекцію прогнозується вже у наступному місяці – в листопаді, наразі кількість госпіталізованих у Києві зросла. Про це повідомила завідувач інфекційного відділення Київської міської клінічної лікарні №4 Наталія Ралець, пише УНІАН.За її словами, прогнозується, що жовтень і листопад будуть дуже важкі, особливо – листопад. «На сьогодні вже дуже жорстка ситуація. Вже дуже високий рівень захворюваності. Вільних місць практично немає, особливо у відділеннях інтенсивної терапії», – розповіла Ралець. Вона зауважила, що охочих госпіталізуватися багато, оскільки люди пам’ятають попередні місяці. Інфекціоністка підкреслила, що нікому не відмовляють. «Є чіткі показники для госпіталізації, але ліжка вже заповнені», – запевнила лікарка.

Вона зауважила, що сімейні лікарі мають більш глибоко оцінювати стан кожного хворого.

Ралець нагадала про рекомендовані показання для госпіталізації: сатурація – 92 і нижче, період захворювання, зміна у формулі крові.

Дізнайтеся більше: COVID-19 у Харкові: два медзаклади припинили прийом пацієнтів, розгортають резервну лікарню

Однак, за її словами, практика показує, «особливо з появою нового штаму, не завжди ці показання можна застосувати у реальному житті. Тобто клінічна картина розвивається значно швидше, більш в короткі терміни». Лікарка повідомила, що пацієнт, який знаходиться на амбулаторному етапі й оцінюється сімейним лікарем як середньої важкості, може буквально за добу потрапити у відділення інтенсивної терапії.

Також про погіршення ситуації із поширенням COVID-19 в столиці та в країні у своєму телеграм-каналі повідомив мер Києва Віталій Кличко.

«Відділення столичних лікарень, що приймають хворих на COVID-19, заповнені майже на 47%. Щодня одна з опорних лікарень – Олександрівська, приймає понад 50 нових пацієнтів», – йдеться в повідомленні.

За даними Кличка, наразі у столиці щодоби госпіталізують вже понад 300 інфікованих.

Зазначається, що на стаціонарному лікуванні в місті, з підтвердженим коронавірусом, перебувають 1837 пацієнтів. У 1297 з них – важкий стан. 30 підключені до апарату ШВЛ. Ще 155 осіб – на неінвазивній штучній вентиляції легень. Кисневої підтримки потребують 1512. У стаціонарах з підозрою на COVID-19 перебуває 195 людей.

Слід зазначити, що в Україні у двох містах в межах пілотного проєкту запрацюють камери спостереження, які фіксуватимуть порушників маскового режиму та соціального дистанціювання.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я