«Ковідні зарплати» не компенсують лікарям ризиків та круглодобового навантаження

1967

Свого часу, коли запровадили доплати за лікування пацієнтів з коронавірусом, чимало медиків спеціалізованої ланки прийняли рішення працювати в зоні підвищеного ризику. Адже тоді сама цифра у 30 тис. грн порівняно з 5-7 тис. грн доковідної зарплатні сприймалася наче джек-пот. Але ціна, яку платять медичні працівники за роботу у «ковідних» госпіталях, знову ж таки виявилася вищою за зарплатню. Про це розповів головний лікар Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І.Мечникова Сергій Риженко у шоу «Право на владу».

«Ковідні зарплати» не компенсують лікарям ризиків та круглодобового навантаження

«У COVID-відділенні – десь 30 тисяч гривень з усіма добавками. Інколи 35 тисяч, якщо є категорії. Це заробітна плата людини, яка має досвід, яка кожен день рятує самих важких пацієнтів. Вона, по суті, перебуває цілодобово або на телефоні, або у відділенні. І це дуже мало для того, щоб працювати у таких важких підрозділах”, – вважає Риженко. Проте, у інших – «звичайних» – лікарів зарплата втричі менша.

До перерахованого варто додати ще й ризики захворіти на коронавірус – згідно статистики, саме медичні працівники найчастіше хворіють на COVID-19 вдруге та втретє. Та й вмирає через коронавірус українських лікарів значно більше, ніж, приміром, їхніх колег у Польщі: 559 проти 339 відповідно тільки за 2020 рік. А щодо зарплатні, то там лікарі отримують втричі більше за наших – близько 100 тис.грн на місяць.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я