Коронавірус COVID-19: короткий огляд головних подій за 17 червня

140

Новий антирекорд від України

За минулу добу на COVID-19 захворіли 758 осіб. Також зафіксовано 31 летальний випадок. Це є “рекордною” добовою кількістю нових випадків.

Продовження карантину та штрафи за недотримання маскового режиму

Кабінет міністрів продовжив дію адаптивного карантину в Україні до 31 липня 2020 року.

В ході засідання Кабміну Денис Шмигаль повідомив, що за останній тиждень в Україні діагностували 4853 нових випадків зараження, це найбільший показник за весь час епідемії коронавірусу в Україні. Подібна ситуація, за оцінками урядників, виклкикана тим, що українці швидко розслабились через послаблення карантинних обмежень та забули про загрозу, яку несе собою коронавірус. Денис Шмигаль заявив, що Уряд планує посилити адміністративну відповідальність за недотримання маскового режиму в Україні.

«Науковий прорив» в лікуванні COVID-19

Британські медики представили результати застосування препарату дексаметазон у хворих на коронавірус. Як стало відомо, він на 30% знижує смертність серед важких хворих, які підключені до апаратів ШВЛ.

Україні загрожує не тільки коронавірус

Центр громадського здоров’я МОЗ України навів дані із захворюваності на ВІЛ та туберкульоз у травні 2020 року. Протягом травня в Україні офіційно виявлено 1 108 нових випадків зараження ВІЛ-інфекцією та 1 160 осіб, хворих на туберкульоз.

Продовження медреформи та виконання вимог МВФ – головні питання на засіданні профільного комітету ВР

Сьогодні відбулося засідання профільного комітету Верховної Ради України, в ході якого депутати заслухали доповідь міністра охорони здоров’я Степанова щодо подальшої співпраці з МВФ та змін до другого етапу медичної реформи.

Що допоможе у попередженні епідемій та своєчасному реагуванні на них?

Попередження епідемій в Україні

Пандемія COVID-19 як глобальна надзвичайна ситуація у сфері громадського здоров’я вказала на нагальну необхідність посилення ролі та місця національних систем охорони громадського здоров`я у попередженні таких викликів та своєчасному реагуванні на них. Наразі в Україні формується національна система охорони громадського здоров’я. Однак останнім часом влада лише декларувала пріоритетність цього напрямку, насправді руйнуючи базові структури, які вже були розбудовані й апробовані в Україні. Тож превентивні заходи залишилися поза межами сфери охорони здоров’я. Що потрібно зробити, аби державна політика у сфері громадського здоров’я набула цивілізованого формату, а сама система стала ефективною? Про це – розмова із завідувачем кафедри громадського здоров’я Національного університету «Острозька Академія»заступником Голови Правління ГО «Українська асоціація громадського здоров’я»членом Української медичної експертної спільноти, кандидатом медичних наук Ігорем Гущуком.

Коронавірус у світі: головні новини

Бразилія не віддає другу сходинку світового антирейтингу за загальною кількістю інфікованих коронавірусом. Кількість хворих в країні вже сягнула 923 189 осіб. За добу в країні зафіксували 34 918 нових випадків зараження коронавірусною інфекцією.

У Франції протестують медики. На акції протесту зібралися десятки тисяч лікарів та медичних сестер. Головна вимова медиків – підвищення рівня зарплати та поліпшення умов праці. 

Ми продовжуємо слідкувати за ситуацією та щодня інформувати вас стосовно COVID-19 в Україні та світі. Слідкуйте за нами на Facebook, аби швидше отримувати нову інформацію.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я