КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ, НЕОСУДЖЕННЯ ТА ПІДТРИМКА

1507
Нещодавно в Києві за участі представників Міністерства охорони здоров’я та міжнародних експертів ВООЗ відбувся семінар із розробки стратегії щодо поширення впровадження концепції Комплексної медичної допомоги під час небажаної вагітності (далі — КМДНВ) на національному рівні.

У 2006 році Міністерство охорони здоров’я України звернулося до ВООЗ із офіційним проханням надати підтримку в аналізі поточної ситуації в галузі контрацепції, небажаної вагітності та небезпечних абортів, аби отримати релевантну найновішу інформацію і запровадити відповідні стратегічні дії для подальшого зниження кількості абортів і пов’язаних із ними ускладнень. Протягом 2007-2008 років було проведено «Стратегічну оцінку (СО) програм і дослідницьких питань, пов’язаних із небажаною вагітністю в Україні». У результаті СО було розроблено низку ключових рекомендацій, спрямованих на поліпшення ситуації в Україні.

Рекомендації, розроблені у ході СО, стали основою для подальших важливих ініціатив в Україні. Запровадження рекомендацій почалося у 2009 році у рамках другого етапу проекту КМДНВ за фінансової підтримки Швейцарського агентства з розвитку та співробітництва у тісній партнерській взаємодії з МОЗ України, Благодійним Фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї» та ВООЗ.

Протягом першого етапу проекту (2009-2011 роки) Наказом МОЗ України №177 від 31 грудня 2010 року було розроблено та ухвалено на національному рівні нову концепцію запровадження підходу КМДНВ в Україні. Трьом пілотним закладам у Донецьку, Вінниці та Києві було надано підтримку в заходах, спрямованих на посилення потенціалу медичних працівників у наданні послуг у галузі КМДНВ та створенні клінік-моделей. Медичні працівники трьох пілотних регіонів отримали інтенсивну підготовку з КМДНВ за допомогою каскадних тренінгів. Було розроблено, апробовано, погоджено та запроваджено новий навчальний план з КМДНВ у межах післядипломного курсу для акушерів і гінекологів, посилено моніторинг та оцінку послуг у галузі КМДНВ у пілотних регіонах.

Ґрунтуючись на успішності першого етапу впровадження проекту КМДНВ в Україні (2009-2011 рр.) та рекомендаціях і пріоритетних діях, визначених наприкінці першого етапу, було погоджено, що є важливим продовжувати та розширювати масштаби ініціативи КМДНВ і надалі. Зокрема, визначено: другий етап проекту, розрахований на 2012-2014 роки, за подальшої підтримки МОЗ України, Швейцарського агентства з розвитку та співробітництва, Благодійного Фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї» та ВООЗ, передбачатиме підтримку ініціатив КМДНВ у попередньо визначених пілотних областях, а також включення нових пілотних регіонів (Одеса, Полтава). Крім того, під час цього етапу плануються нові заходи: посилення потенціалу медичного персоналу, який надає послуги з переривання вагітності у другому триместрі за медичними показами; розробка стандартів якості та поліпшення моніторингу послуг КМДНВ.

Консультант ВООЗ Пітер Файанс ознайомив учасників семінару з методологією ВООЗ щодо поширення інновацій ExpandNet і ресурсами для успішного поширення впровадження концепції КМДНВ та інституціоналізації.

Запровадження підходу КМДНВ і надалі сприятиме досягненню Україною Цілі розвитку тисячоліття №5 «Покращення здоров’я матерів».

Учасники семінару розробили проект комплексної стратегії для подальшого поширення впровадження концепції КМДНВ на національному рівні, який буде представлено Міністерству охорони здоров’я України на погодження та затвердження.

Прес-служба МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я