Компанія Teva назвала суми, які платила українському та російському чиновникам

479

teva223Міністерство юстиції США заявило, що найбільший у світі виробник ліків — ізраїльська компанія Teva Pharmaceutical та її стовідсоткова російська «донька» Teva LLC (Teva Russia) — погодився на виплату штрафів у понад 283 млн дол. у зв’язку зі схемами, які включають підкуп офіційних осіб у РФ, Україні та Мексиці. Ще 236 млн дол. компанія погодилася виплатити за досудовою угодою з американською Комісією з цінних паперів та ринків.

Як зазначається на сайті Мін’юсту США, у період з 2001 по 2011 роки компанія виплачувала українському чиновнику щомісячний «гонорар», а також організовувала подорожі та надавала інші цінні речі на загальну суму понад 200 тис. дол. В обмін на це чиновник використовував своє службове становище і вплив в українському Уряді для просування реєстрації її фармацевтичних препаратів. Також Teva визнала, що платила хабарі російському чиновнику за допомогу в просуванні своїх ліків у рамках держзакупівель.

Відповідно до свідчень представників компанії, чиновник збагатився на 65 млн дол., а сама Teva завдяки цій схемі збільшила свої доходи на 200 млн дол.

«Керівники та співробітники Teva платили хабарі високопоставленому російському чиновнику, щоб той завдяки своїм пов­новаженням збільшив продажі препарату «Копаксон®-Тева» (ліків від розсіяного склерозу) у рамках щорічних закупівель Міністерства охорони здоров’я Росії», — заявляють представники Міністерства юсти­ції США. В американському відомст­ві додали, що вказаний чиновник погодився лобіювати інтереси Teva, незважаючи на зусилля російської влади з імпортозаміщення у цій галузі. Імена, посади та відомча приналежність чиновників не розголошуються. Аналогічні звинувачення проти компанії були висунуті й у Мексиці. Нагадаємо, що восени 2016 року у своїй фінансовій звітності ізраїльська фармкомпанія Teva заявила, що перебуває на завершальній стадії переговорів із Міністерством юстиції та Комісією з цінних паперів та ринків США про врегулювання претензій з приводу порушення Закону США про корупцію за кордоном (FCPA). Йшлося про епізоди у РФ, Мексиці й Україні в період з 2007 по 2013 роки. З метою врегулювати проблему Teva зарезервувала 520 млн дол. Розслідування з приводу порушень компанією Закону США про корупцію за кордоном розпочалося у 2012 році. Загальна сума штрафу, на виплату якої погодилася фармкомпанія, становить 519 млн дол.

За матеріалами Pharma.net.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я