КІРОВОГРАДЩИНА: КОЖНА МИТЬ ЖИТТЯ – БЕЗЦІННА!

1603

Одна з найактуальніших потреб сьогодення — особистості, фахівці, спеціалісти, які мають високий рівень знань, володіють професійними навичками і вміють оперативно реагувати на проблемні ситуації. Навчальний заклад має виступати могутнім генератором цих факторів. Принаймні так розуміють свою місію працівники Кіровоградського медичного коледжу ім. Є.Й. Мухіна — одного з найстаріших медичних закладів України, який пишається своєю 225-річною історією і з оптимізмом дивиться у майбутнє. Навчальний заклад, яким керує директор-новатор — кандидат медичних наук, доцент, заслужений лікар України Петро Сидоренко, сьогодні став важливою ланкою в цілісній структурі системи охорони здоров’я області. Коледж забезпечив висококваліфікованими молодшими медичними спеціалістами установи не лише Кіровоградщини та України, а й багатьох держав ближнього і дальнього зарубіжжя!

Одним із напрямків виховання професіоналів є комплексне поєднання навчальної, наукової, практичної роботи, науково-дослідницькі та науково-практичні конференції, в яких активно беруть участь наші студенти. З цією метою на базі коледжу створено й активно працює студентське наукове товариство. Ця молодіжна організація координує зусилля студентів, спрямовані на дослідження актуальних питань медичної науки. Участь у науково-практичній роботі надає можливість молодим спеціалістам не тільки прилучитися до таємниць медицини, а й внести свій посильний вклад у великі наукові розробки. Набуті навички наукових пошуків допомагають студентам під час розв’язання практичних завдань охорони здоров’я.

«Кожна мить життя — безцінна!» — під таким девізом у коледжі пройшла регіональна науково-практична конференція з питань хоспісної та паліативної допомоги.

У ході підготовки до конференції викладачі та студенти ІІ-ІV курсів опрацювали багато різноманітного матеріалу, відеофільмів із питань хоспісної та паліативної допомоги, провели зустрічі і бесіди з людьми, які перебувають у притулках, в окремих спеціалізованих палатах, з рідними та близькими невиліковно хворих пацієнтів, із персоналом, який допомагає інкурабельним хворим. Головними темами обговорення на конференції стали історії розвитку хоспісного руху; організація роботи, структура та принципи хоспісу; роль медичної сестри у наданні хоспісної та паліативної допомоги; паліативна хірургічна допомога інкурабельним хворим, зокрема паліативна підтримка хворим на СНІД. Участь у роботі конференції взяли і колеги з Олександрійського медичного училища.

Тетяна ГУТ, заступник директора
із практичного навчання,
відмінник освіти України,
спеціально для «ВЗ», Кіровоград

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я