Хвороби серця впливають на мозок

174

Дослідники виявили, що ризик когнітивних розладів в літньому віці вище у пацієнтів з ішемічною хворобою серця.

Згідно з новим дослідженням, яке з’явилося на сторінках журналу Американського коледжу кардіологів, у пацієнтів з діагностованими серцевими захворюваннями вищий ризик зниження когнітивної функції в майбутньому. Це стосується, в тому числі, словесної пам’яті і орієнтації в часі. Результати дослідження, на думку доктора Нілума Аггарвала, підкреслюють, що серце і мозок працюють разом. Нілум Аггарвал є директором з досліджень Жіночого серцевого центру і когнітивним неврологом в кардіологічній клініці.

За словами доктора, сьогодні все частіше зустрічаються проблеми зі сприйняттям, які виникають у зв’язку з серцево-судинними захворюваннями. Серед них – інший тип деменції, який іноді діагностують як хворобу Альцгеймера. Попереднє дослідження фокусувалося на інсульті і показувало, що після такого діагнозу когнітивні функції надалі продовжують істотно знижуватися. Під час нового експерименту вчені протягом 12 років спостерігали за дорослими після серцевого нападу або зі стенокардією, без діагнозу «інсульт». І помітили, що у цих пацієнтів, в порівнянні з іншими хворими, пам’ять погіршувалася швидше.

За словами експертів, серцево-судинні захворювання впливають на дрібні кровоносні судини, порушуючи приплив кисню до частин мозку. Загальні фактори ризику – це ожиріння, діабет і високий кров’яний тиск. Також не виключається вплив медикаментів та інших методів лікування. Хоч зміни в сприйнятті виглядають не такими вже серйозними, але вони можуть значно підвищити ризик розвитку деменції протягом кількох років.

За словами доктора Аггарвала, перше, що повинні робити пацієнти для запобігання прогресування деменції, це не приховувати проблеми з пам’яттю від лікарів.

Джерело: CNN

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я