Хто винен у смерті пацієнта: робот чи медсестра?

288

Американка Радонда Воут (RaDonda Vaught), колишня медсестра медичного центру Університету Вандербільта (VUMC) в штаті Теннессі, не визнала себе винною у вбивстві пацієнта, який  помер внаслідок помилкового введення препарату.

На початку лютого 35-річну Воут звинуватили у вбивстві з необережності та жорстокому поводженні з людьми похилого віку після того, як її 75-річна пацієнтка померла через плутанину в препаратах.

Восени минулого року Шарлін Мерфі (Charlene Murphey), яка звернулася до VUMC з приводу субдуральної гематоми, знадобилося повне сканування тіла. Для боротьби з клаустрофобію лікар призначив їй мідазолам (в США бренд «Версед»). Воут почала вводити в автоматичну дозаторну установку перші літери препарату «ВЕ», і машина автоматично запропонувала перший за збігом препарат. На жаль, ним виявився міорелаксант векуроній.

Після того, як Мерфі ввели цей потужний анестетик, вона впала в кому й так і не змогла повернутися до свідомості. Медичний центр негайно попередив родину загиблої про медичну помилку та  почав внутрішнє розслідування. Тоді в VUMC постановили, що винна медсестра: «співробітник знехтував низкою механізмів безпеки». Воут та її захисники наполягають на тому, що система винна не менше, ніж медичний працівник, то ж відповідальність за смерть хворої має також нести і клініка.

Медсестри по всій країні, зокрема професійна асоціація Show Me Your Stethoscope, заступилися за колегу. Американська асоціація медсестер висловила співчуття родині покійного, визнавши, що «факти і обставини цього інциденту все ще розслідуються». Проте в заяві організації наголошується, що «криміналізація медичних помилок може чинити негативний вплив на робочі процедури».

Волонтери почали збір коштів на підтримку Воут, на момент публікації зібрано понад 76 000 доларів пожертвувань.

Колишній роботодавець відмовився коментувати ситуацію, пославшись на незакінчений судовий розгляд.

Джерело: Medscape

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я