Голубовська про виявлення штаму «Дельта» в Україні: потрібно готувати клінічні бази

426

Необхідно готувати клінічні бази та швидше робити щеплення від COVID-19, немає підстав вважати, що «Дельта»-варіант коронавірусної інфекції омине Україну. Про це в коментарі УНН повідомила заслужена лікарка, головна інфекціоністка Ольга Голубовська.За словами Голубовської, вакцина від ковіду, як і від багатьох інших інфекційних респіраторних захворювань, має значення для індивідуального захисту, а не для запобігання глобальній пандемії. «Для глобального запобігання різним інфекційним хворобам існують різні підходи. І вакцинація – один з цих підходів», – сказала вона. Голубовська навела приклад, як протидіяли поширенню коронавірусної інфекції в Ізраїлі – крім вакцинації, в країні ввели жорсткий локдаун й інші жорсткі обмежувальні заходи. Однак зараз з’явилися мутовані штами, які вислизають як і від вакцинального, так і від природного імунітету, отриманого від хвороби. «Але вакцинація, як і природний імунітет, все-таки має на меті запобігання важким формам захворювання», – вважає експерт.

Вона підкреслила, що отримати щеплення краще зараз – коли рівень захворюваності пішов на спад.

Голубовська зауважила, що в Україні зараз спостерігається низький рівень вакцинації населення, однак показники захворювання наближаються до тих, яких не було з моменту перших випадків.

«Тому що це циклічний процес. Зараз нас напружує дійсно, коли «Дельта»-штам цей прийде – я не бачу поки жодної причини, чому б він до нас не прийшов, якщо всі країни в цьому задіяні, – тому я і кажу, що зараз тим, хто не має імунітету, краще скористатися ситуацією і вакцинуватися, тому що, коли люди вакцинуються в період швидкого зростання і величезної кількості захворілих, вони себе піддають додатковому ризику зараження», – роз’яснює Голубовська.

Крім того, медик наполягає на важливості вакцинації, адже вона дає не лише антитіла (питання про стійкість, яке ще відкрите), а формує Т-клітинний імунітет, який триває близько двох років.

Голубовська підкреслила, що потрібно готувати клінічні бази. «Зараз все добре, а буквально за ніч, грубо кажучи, може накрити… І ці штами, які можуть вислизати від діагностичних тест-систем і трішки стійкіші до нашого лікування, гірше відповідають на терапію”, – розповіла головна інфекціоністка.

Нагадаємо, раніше Голубовська робила прогноз щодо появи «Дельта»-варіанту коронавірусної інфекції в Україні. Також вона висловлювалася про обов’язкову вакцинацію, називаючи її насильством.

Раніше головний санітарний лікар України Ігор Кузін розповів, що в Україні працює чотири лабораторії, які можуть виявляти штам «Дельта».

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я