Голубовська пояснила небезпеку та особливості «Дельта»-штаму

215

Коронавірусну інфекцію, що викликана штамом «Дельта», необхідно розцінювати, як дещо інше захворювання. Перебіг «Дельта»-варіанту має свої особливості та може викликати тромбози. Про це повідомила головна інфекціоністка, заслужена лікарка України Ольга Голубовська на фейсбук-сторінці.Інфекціоністка зазначила, що перебіг коронавірусу, який викликаний «Дельта»-варіантом, має три головні особливості: високе вірусне навантаження, яке в сотні разів перевищує те, що було у попередніх штамів, вищу частоту тромбозів, клінічні симптоми захворювання швидко прогресують.

«Крім того, варіант «Дельта» пов’язаний з більш низькими значеннями циклів ПЛР, що говорить не тільки про високе вірусне навантаження, але, ймовірно, і про подовження періоду контагіозності (заразність) хворого», – йдеться у дописі лікарки.

За словами Голубовської, медики мають оптимізувати тактику терапії для пацієнтів, які інфіковані «Дельта»-штамом: на початковій стадії вірусу призначати хворим противірусне лікування та госпіталізувати осіб з груп ризику. Пацієнтам мають бути призначені препарати для профілактики тромбозу.

Інфекціоністка підкреслила, що люди з групи ризику мають імунізуватися проти COVID-19, щоб захистити себе від важкого перебігу хвороби.

«Нарешті, групи ризику мають бути вакциновані. Це – найсерйозніший провал нашої компанії вакцинації, бо важко хворіють саме вони», – резюмувала лікарка.

Раніше Ольга Голубовська повідомила, що чергова пандемія у світі може бути викликана новим збудником.

Нагадаємо, що в Україні «Дельта»-варіант коронавірусу спричинив стрімке зростання нових випадків зараження, як це спостерігалося в Італії на початку епідемії, тому громадянам слід вакцинуватися.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я